Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

15-06-2019

Intencje 16-23.06.2019r.

Niedziela 16 czerwiec

Święto Trójcy Świętej

7.00 Za ++ Alojzego Machulik w 1 rocznicę śmierci i w dniu urodzin oraz żonę Elżbietę i rodziców.

7.00 Msza św. w kaplicy szpitala.

8.30 W intencji Wspólnoty Modlitewnej Apostolatu Margaretek o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla modlących się o uświęcenie Kapłanów.

10.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za  otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Marii i Piotra z okazji 10 rocznicy ślubu.

Do Bożej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Aleksandry i Piotra Michalskich z okazji 10 rocznicy ślubu.

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Joanny Salwin z okazji 50 rocznicy urodzin oraz zdrowie dla całej rodziny.

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą i opiekę Matki Bożej dla Agnieszki i Andrzeja Pietrzak z okazji 9 rocznicy ślubu.

Do Bożej Opatrzności z prośbą o Dary Ducha Świętego dla Emilii Lipok z okazji 18 rocznicy urodzin.

11.15 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dary Ducha Świętego dla Marzeny Pytka z okazji 18 rocznicy urodzin.

13.00 Do Trójcy Przenajświętszej w intencji dzieci, które otrzymają chrzest, ich rodziców i chrzestnych.

17.20 Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

18.00 Za ++ Olesię Stempską w rocznicę śmierci i tatę Tadeusza Stempskiego.

Poniedziałek  17 czerwiec

Św. Brata Alberta Chmielowskiego

6.30  Za + Henryka Hapanowicza – intencja ofiarowana od chrześnicy Renaty.

8.00 Za ++ rodziców Sabinę i Wacława Krawczyk, wnuczkę Martę, siostry: Wiesławę i Barbarę oraz dziadków.

13.00 Msza Św. ślubna: Karpiński – Nowińska.

18.00 W intencji Grupy „Misericordia” o umocnienie wiary poprzez rozważanie Słowa Bożego i częste przyjmowanie Komunii Świętej oraz  o Dary Ducha Świętego dla ks. Marcina i dar nieba dla Ks. Jerzego.

18.00 Za ++ siostrzenicę Renatę Zygmuntowską, bratową Kazimierę, szwagra Mariana, Stefanię Kirszniok, brata Stanisława i bratową Natalię.

 Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

Wtorek 18 czerwiec

6.30 Za + ojca Jana Tęcza w 20 rocznicę śmierci.

6.30 Za + mamę Mariannę Burzec w rocznicę śmierci.

8.00 Za ++ Ks. Henryka Kulanka i ++ z rodziny.

18.00 Msza Św. zbiorowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Nowenna.

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

19.00 Msza Św. w kaplicy szpitala.

Środa 19 czerwiec

6.30 Za + Waltera Pandera.

8.00 Msza św. w  intencji dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego.

12.00 Msza Św. ślubna: Płonka – Zając

14.00 Msza Św. ślubna: Rudy – Konacki.

18.00 Przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Kolbe o nawrócenie wrogów Kościoła.

18.00 Za ++ męża, ojca i dziadka Romana Kolonko w 2 rocznicę śmierci, rodziców Łucję i Maksymiliana, brata Jana, szwagierkę Beatę i pokrewieństwo.

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

Czwartek 20 czerwiec

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

7.00 Za ++ Alojzego i Emmę.

7.00 Msza Św. w kaplicy szpitala.

8.30 W intencji żyjących i ++ parafian.

Procesja Teoforyczna ulicami naszej parafii.

11.15 Do Bożej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie, opiekę Matki Bożej i św. Józefa w intencji Elizy Mazur w pewnej intencji

13.00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże dla Janusza Józefowskiego z okazji 50 rocznicy urodzin.

18.00 Za + Marię Tomaszewską w rocznicę śmierci.

Piątek 21 czerwiec

Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

6.30 Za + Helenę Król w 3 rocznicę śmierci.

8.00 Za ++ męża i ojca  Józefa Pawołka w 12 rocznicę śmierci i pokrewieństwo z obu stron.

18.00 Za + Adelajdę Bednarek w dniu urodzin ++ z rodzin: Bednarek, Zmuda, Skwara, Arendarczyk i Kubica.

18.00 Za + Joachima Spinczyk w 2 rocznicę śmierci.

Procesja Teoforyczna i Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

Sobota 22 czerwiec

06.30 Za + Waldemara w 2 rocznicę śmierci.

08.00 Za ++ Joannę i Zbigniewa Gierka i ++ z  rodzin Kamińskich i Gierka.

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

14.00 Msza Św. ślubna: Zmarzły – Richter.

18.00 Za ++ rodziców Franciszka i Franciszkę Gwóźdź, brata Eugeniusza, siostrę Marię, Norberta i Andrzeja Waloszek, pokrewieństwo, ++z rodziny: Sarnes, Gwóźdź, Waloszek, Bartas, kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Procesja Teoforyczna

Niedziela 23 czerwiec

XII Niedziela zwykła

7.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące.

7.00 Msza św. w kaplicy szpitala.

8.30 Za ++  Danutę Wiszniewską jej męża Władysława, ++ z rodziny Kochanowskich, Franciszkę i Józefa Orzeszek ich syna Andrzeja, Stefana Stępniewskiego, Anielę Świąderską oraz w pewnej intencji Katarzyny Jezierskiej.

10.00 W intencji rocznych dzieci: Zuzanny Wichrowskiej, Krzysztofa Gramś.

Do Bożej Opatrzności  z prośbą o opiekę Anioła Stróża dla Franciszka Pokrzywa w 2 rocznicę urodzin.

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsza opiekę Bożą i zdrowie dla Teresy i Edwarda Nowakowskich oraz o błogosławieństwo Boże dla dzieci i syna Eugeniusza.

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Anny i Macieja Chrobok w 1 rocznicę ślubu oraz błogosławieństwo Boże dla ich rodzin.

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Zofii i Józefa Cmoch z okazji 50 rocznicy ślubu oraz zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

11.15 W intencji Parafian a szczególnie za żyjących Ojców naszej parafii, a dla ++ o życie wieczne w dniu ojca.

13.00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Heleny i Huberta Magiera z okazji 55 rocznicy ślubu oraz w 80 rocznicę urodzin Huberta i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

17.20 Procesja Teoforyczna i Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

18.00 Za + Janinę Jędrzejak.

18.00 Za + Jana Duch w pamiątkę imienin jego żonę Eugenię, Janinę i Ludwika Gajec, rodziców i pokrewieństwo z obu stron.