Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

08-06-2020

Intencje 7-14.06.2020

Niedziela 7 czerwiec

Uroczystość Trójcy

7.00     W intencji żyjących i  zmarłych Parafian.

8.30     Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Marii z okazji 75 rocznicy urodzin oraz  o błogosławieństwo Boże dla męża i córek z rodzinami.

10.00   W intencji dzieci: Doroty Sosnowskiej, Igi Gonera i Jakuba Grysla oraz o Boże błogosławieństwo dla ich rodzin.

11.15    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za  dar życia  i zdrowia dla Hanny Gajda i Łucji Gajda w 10 rocznicę przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego.

13.00   Do Miłosierdzia Bożego w intencji Domu Dziennego Pobytu „Rodzina” i Kuchnia „Rodzina” Caritas Diecezji Gliwickiej.

18.00   Za ++ ojca, dziadka i pradziadka Władysława Ochnik w 30 rocznicę śmierci oraz siostrę Teresę w  2 rocznicę śmierci.

  • Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

 

Poniedziałek 8 czerwiec

św. Jadwigi Królowej

6.30     Za ++ Ryszarda Żymełka w 16 rocznicę śmierci, Wiktorię i Ludwika Żymełka, Krystynę, Zygmunta i Jerzego Jabłońskich.

8.00     Za ++ Franciszkę, Józefa, Stanisława i Kazimierza Gołaszewskich, Zygmunta Kieloch oraz zmarłych z rodziny Gołaszewskich.

18.00   Za ++ Zofię i Władysława Królak, Mariannę i Leonarda Chełminiak oraz Zdzisława, Pawła i Barbarę.

18.00   Za ++ Józefę i Franciszka Szymoniak, syna Eugeniusza.

 

Wtorek 9 czerwiec

6.30     Za ++ Stanisława Husakowskiego, jego rodziców Jana i Władysławę, braci: Jana i Zbigniewa, teściów Jana i Marię Soukup.

8.00     Za ++ męża Wojciecha Wasilewskiego w 4 rocznicę śmierci, rodziców i  braci z obu stron oraz zmarłych z pokrewieństwa.

8.00     Za ++ rodziców Julię i Andrzeja Miciak, babcie i dziadków z obu stron, męża Antoniego i szwagrów: Aleksandra i Adolfa.

18.00   Msza św. zbiorowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 10 czerwiec

6.30     Za + babcię Zofię w 2 rocznicę śmierci.

8.00     Do Chrystusa Najwyższego Kapłana z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej dla Ks. Marcina Szaboń w 20 rocznicę Święceń Kapłańskich oraz o błogosławieństwo Boże dla całej  rodziny.

18.00   Za ++ mamę Janinę w 11 rocznicę śmierci i ojca Mariana Harhala..

18.00   Za + brata Andrzeja Fiszer w 5 rocznicę śmierci.

 

Czwartek 11 czerwiec

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

7.00     Za +Jadwigę Maćkowską – intencja ofiarowana od Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

8.30     W intencji żyjących i  zmarłych Parafian.

11.15    Za ++ rodziców Józefę i Stanisława Lupa w rocznicę śmierci oraz Józefa, dziadków i rodzeństwo z obu stron.

13.00   Za ++ Adolfa Dec, Teofila i Rozalię Dec, Otylię i Józefa Wróbel.

18.00   Za ++ rodziców Halinę i Stanisława Tomczak, Władysławę i Stanisława Sidorskich.

 

Piątek 12 czerwiec

6.30     Za + syna Dariusza Guz w dniu urodzin.

8.00     Za ++ Barbarę i Wacława Zołotajkin.

18.00   Za ++ męża Andrzeja i zmarłych z pokrewieństwa.

18.00   Za ++ Marię Tomaszewską w rocznicę śmierci, Kazimierę i Czesława Bociańskich, Mieczysławę i Bogdana Tomaszewskich.

 

Sobota 13 czerwiec

św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

6.30     Za + Barbarę Majkut – intencja ofiarowana od siostrzeńca Tomasza z żoną i synem.

8.00     Za ++ ojca Tadeusza Muszalskiego oraz zmarłych z rodziny: Muszalskich, Taras i Głąb.

18.00   Za ++ Annę Kaczmarczyk w 25 rocznicę śmierci, Andrzeja Biela, Danutę i Ryszarda Biela Szymona Salwin, Bolesława Frelich, Stanisława i Michalinę Binaś, Ksawerego, Jana i Agnieszkę Polko, Alojzego Cherisz.

 

Niedziela 14 czerwiec

XI Niedziela Zwykła

7.00     W intencji żyjących i  zmarłych Parafian.

8.30     Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Doroty i Bartka  w 7 rocznicę ślubu oraz o błogosławieństwo Boże i opiekę Anioła Stróża dla wnuczki Aleksandry.

10.00   W intencji dzieci: Pawła Kurzawa, Sandry Orzol, Weroniki Berdyczko, Amelii Kawińskiej Doroty Gruszka oraz o Boże błogosławieństwo dla ich rodzin.

Do Bożej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Anioła Stróża dla Gabrieli Szczerbińskiej w 6 rocznicę urodzin.

Do Bożej Opatrzności z prośbą o pomyślne zdanie egzaminów dla wszystkich uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr. 36

11.15    Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla Marianny Cierkosz z okazji 85 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo  Boże  i zdrowie dla syna Janusza.

13.00   Za ++ rodziców Władysława i Annę Olesińskich, Władysława i Stefanię Stępień, zmarłych z rodziny: Olesińskich i Stępniów, siostrę Danielę Rybacką.

18.00   Za ++ męża Stefana Centkowskiego, rodziców Helenę i Władysława Filipczak, brata Adama Filipczak, siostrzenicę Iwet Ridel.

  • Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

 

 

Logo YouTube