Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

15-08-2020

Intencje 16-23.08.2020

Niedziela 16 sierpień

XX Niedziela Zwykła

7.00     Do Bożej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Alicji  i jej męża Donata.

9.00     W intencji rocznego: Zuzanny Krzysztofiak.

Do Bożej opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla siostry Sylwii z okazji urodzin oraz o szczęśliwe rozwiązanie.

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę  Matki Bożej dla Agnieszki i Tomasza z okazji 8 rocznicy ślubu.

O błogosławieństwo Boże dla rodziców Urszuli i Wiesława ich synów  Michała i Pawła dla dziadków Jana i Teresy oraz dla babci Stefanii Popardowskiej.

Do Bożej przez wstawiennictwo św. Anny  i św. Kamila z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla O. Mariana z okazji urodzin.

Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

 11.15   Za ++ męża, ojca i dziadka Mariana Malinowskiego na pamiątkę urodzin.

 13.00  Chrzest i Msza Święta w intencji dzieci przyjmujących Chrzest Święty ich rodziców i chrzestnych.

 18.00  Za ++ męża Romana Skotnickiego w 5 rocznicę śmierci, rodziców Jana i Katarzynę, braci Romana i Mikołaja, siostrę Teodorę i synową Renatę, teściów Teodorę i Stanisława Skotnickich.

 

Poniedziałek 17 sierpień

Uroczystość św. Jacka, Prezbitera, głównego patrona metropolii górnośląskiej

8.00     Za ++ rodziców Feliksę i Józefa Podedwornych w 19 rocznicę ich śmierci, Teresę i Kazimierza Podedwornych, dziadków Podedwornych i Chmielewskich, Tadeusza Zdonek, Józefa, Helenę i Piotra Gwarda, Barbarę Kryńską i dusze w czyśćcu cierpiące oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

18.00   Za + Grzegorza Tracz w 1 rocznicę śmierci.

18.00   Za + Stanisława Pasyka – intencja ofiarowana od profesora Mariana Zembali i pracowników Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

 

Wtorek 18 sierpień

8.00     Za + żonę Małgorzatę  Kozarską w 11 rocznicę śmierci.

18.00   Msza św. zbiorowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 19 sierpień

8.00     Za ++ mamę Wandę Hryniewiecką w 2 rocznicę śmierci, ojca Ryszarda, siostrę Danutę, męża Stefana Bonk oraz zmarłych z rodziny.

18.00   Przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Kolbe o nawrócenie wrogów Kościoła.

 

Czwartek 20 sierpień

św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

8.00     Za ++ męża Michała Karnaś, rodziców  i braci z obu stron,

14.00   Ślub: Kulpa – Cymbalska.

17.00   Za ++ Edwarda Dorożkiewicz w 5 rocznicę śmierci, Sławomira Dorożkiewicz w 33 rocznice śmierci, Helenę Janczyk w 17 rocznicę śmierci i Mariana Janczyk w 4 rocznicę śmierci.

 

Piątek 21 sierpień

św. Piusa X, papieża

8.00     Za ++ Mariana i Stanisławę Sadowskich.

18.00   Za ++ syna Remigiusza Filipowskiego, jego dziadków: Włodzimierza i Stanisława.

 

Sobota 22 sierpień

Najświętszej Maryi Panny Królowej

8.00     Za ++ Klarę Próba w rocznicę śmierci, męża Pawła, rodziców Agnieszkę i Franciszka, Marię, Józefa, Marię, Elżbietę, Hildegardę, Ks. Ignacego, SM Juvannę i Jana oraz zmarłych z rodzin: Zapalla, Próba, Pawlak, Grochla, Kulik, Puchalla, Cierpioł, Matusek, Światły i Kempa oraz o błogosławieństwo Boże dla Genowefy i Hermana, rodzin:  Zapalla, Próba, Pawlak, Grochla, Kulik, Puchalla, Cierpioł, Matusek, Światły i Kempa

13.00   Ślub: Polak – Mazur.

15.00   Ślub: Narewski – Błach.

18.00   Za ++ rodziców Marię i Kazimierza Chwojnickich, brata Wacława, bratową Krystynę, ciocię Weronikę i dziadków z obu stron.

 

Niedziela 23 sierpień

XXI Niedziela Zwykła

7.00     Za ++ rodziców Marię i Antoniego Jakubina.

9.00     W intencji rocznego:

Do Bożej opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o  błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego dla Oli Federowicz w 15 rocznicę urodzin.

Z podziękowaniem za szczęśliwe zdanie matury dla Michała i przyjęcie na studia.

Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

 

11.15    Do Chrystusa Najwyższego Kapłana dziękując za posługę Ks. Piotra Torbusa w naszej parafii i szpitalu SK 1 oraz prosząc o potrzebne łaski dla Niego w dalszej posłudze duszpasterskiej w parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

 

13.00   Do Chrystusa Najwyższego Kapłana z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej i zdrowie dla Ks. Prałata Józefa Kuschego w dniu urodzin.

 

18.00   Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Urszuli z okazji urodzin oraz za zmarłych rodziców Jana  i Helenę oraz  pokrewieństwo.

Logo YouTube