Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

18-04-2021

Intencje 18-25.04.2021

Niedziela 18 kwiecień

III Niedziela Wielkanocna

 

7.00 Za ++ Barbarę Dziubińską w rocznicę śmierci i męża Tadeusza.

8.30 Za ++ rodziców Ludwikę i Stanisława Boczoń, braci: Stefana i Kazimierza Boczoń, szwagra Piotra Łyżwa w rocznicę ich śmierci.

10.00 W intencji rocznych dzieci: Bartosza Kupka.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za  odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Anety i Bogdana z okazji 17 rocznicy ślubu.
Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

11.15 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Iwony i Krystiana Nandzik z okazji 35 rocznicy ślubu oraz Agnieszki i Bartka Widerman z okazji 5 rocznicy ślubu.

13.00 Msza św. chrzcielna w intencji dzieci przyjmujących Chrzest Święty ich rodziców i chrzestnych.

18.00 Za + ojca, męża i dziadka Tadeusza Muszalskiego w 8 rocznicę śmierci.

 

Poniedziałek 19 kwiecień

 

6.30 Za dusze w czyśćcu cierpiące.

8.00 Za ++ Dorotę Krusz w 14 rocznicę śmierci, ojca Emanuela, dziadków Martę i Ludwika Krusz, Elżbietę i Leona Janczyk.

18.00 Za członków grupy „Misericordia” i ich rodziny, aby zawsze szukali woli Bożej i z miłością, ją wypełniali oraz za opiekuna Ks. Krzysztofa i solenizantów: Adriana, Michała, Edwarda, Małgorzatę, Zuzannę i Alicję, a także o radość życia wiecznego dla Ks. Jerzego Mazurkiewicza.

18.00 Za ++ Weronikę i Józefa Witkowicz.

 

Wtorek 20 kwiecień

 

6.30 Za + Krzysztofa Wójcickiego – intencja od koleżanek i kolegów z Polskiej Spółki Gazownictwa.

6.30 Za + siostrę Salomeę Zawisło.

8.00 Za ++ Pawła i Marię Próba w dniu ich urodzin, Franciszka Zapalla w rocznicę śmierci Martę, Klarę, Marię, Huberta, Józefa, Agnieszkę, SM Juvannę, Hildegardę, Ks. Ignacego, Ks. Ernesta, Mariannę, Hermana, Norberta i Jana, ++ z rodzin: Zapalla, Próba, Czaja, Pawlak, Grochla, Kulik, Puchalla, Kazecki, Kempa, Cierpioł, Lerch, Frank i Rybicki oraz o błogosławieństwo Boże dla Henryka Pawlak w dniu urodzin, Genowefy, Hermana i dla rodzin: Zapalla, Próba, Czaja, Pawlak, Grochla, Kulik, Puchalla, Kazecki, Kempa, Cierpioł, Lerch, Frank i Rybnicki.

18.00 Msza św. zbiorowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 21 kwiecień

 

6.30 Za ++ Jana Kawa, rodziców, rodzeństwo, ++ z rodzin: Kawa, Andryszczak, Dzierzęga, dusze w czyśćcu cierpiące.

8.00 Za + Ks. Prałata Józefa Kuschego – intencja od członków Żywego Różańca Świętego.

18.00 Przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Kolbe o nawrócenie wrogów Kościoła.

18.00 Za + Hanię Maj w 7 rocznicę śmierci.

 

Czwartek 22 kwiecień

 

6.30 Za dusze w czyśćcu cierpiące.

8.00 Za ++ męża Stanisława Majkut na pamiątkę urodzin oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron.

17.00 Za ++ Włodzimierza Haś w 8 rocznicę śmierci, rodziców Zofię i Władysława Piechnik, Bronisławę i Franciszka Haś, krewnych z obu stron i Lucjana Kościańskiego.

17.00 Za + Mariana Szczygieł.

18.00 W intencji żyjących i ++ parafian.

 

Piątek 23 kwiecień

Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski

 

6.30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Wojciecha Wizental w dniu imienin.

8.00 Za ++ Henryka Siekiera i ++ z pokrewieństwa.

18.00 Za ++ ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zabrzu dyrektorów Krystynę Pytlik i Jana Obrzuta oraz koleżanki i kolegę.

18.00 Za ++ męża Stanisława Pietrala, rodziców Czesława i Florentynę, braci: Kazimierza i Stefana Wyrwa, siostrę Annę, szwagra Leona Stachoń i dusze w czyśćcu cierpiące.

 

Sobota 24 kwiecień

 

6.30 Za ++ rodziców Agnieszkę i Alojzego Adamczyk, siostrę Helenę, brata Pawła, męża Zygfryda Widuch oraz o dar nieba dla ++ Eltrudy Szyma i jej syna Norberta oraz dla Leokadii Iwańczuk.

8.00 Za + męża Emila w 15 rocznicę śmierci.

8.00 Za ++ Arkadiusza Bliźnickiego, jego ojca Józefa i dziadków z obu stron.

18.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę Bożą dla Krzysztofa Falińskiego z okazji 60 rocznicy urodzin.

 

Niedziela 25 kwiecień

IV Niedziela Wielkanocna

 

7.00 Za ++ żonę Danutę Dybowską w 9 miesięcy po śmierci, jej siostrę Wandę Strzelecką.

8.30 Za ++ męża Ryszarda Tuszkiewicz w 2 rocznicę śmierci i ++ z rodziny Tuszkiewicz.

10.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za  otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ewy i Stanisława z okazji 35 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla córek z rodzinami.

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Beaty i Marka z okazji rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla córki Julii z okazji urodzin.

O zdrowie dla Helgi Matysek.

Do Chrystusa Zmartwychwstałego z prośbą o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Zuzanny i Julii Stanisz z okazji urodzin.

Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

11.15 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Wojciecha Pilich z okazji 80 rocznicy urodzin.

13.00   Za ++ rodziców Józefa i Anielę Kaja, dziadków z obu stron, braci: Ewalda , Stanisława i Jana Kaja, bratanka Józefa Kaja i ++ z pokrewieństwa Kaja.

18.00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla Marii i Roberta Poppe z okazji 60 rocznicy ślubu.

Logo YouTube