Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

22-05-2021

Intencje 23-30.05.2021

Niedziela 23 maj

Uroczystość Zesłania  Ducha  Świętego

 

7.00 Za + Krystynę Leżoń – intencja ofiarowana od córek.

8.30 Do Chrystusa Najwyższego Kapłana z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej dla Ks. Pawła Łukaszyka z okazji urodzin.

10.00 Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

11.15 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego dla Kamila w 15 rocznicę urodzin.

13.00 Za + męża i ojca Jerzego Pięta w 2 rocznicę śmierci.

18.00 Za ++ mamę Zofię Worobiej, brata Walentego i ojca Stanisława.

 

Poniedziałek 24 maj

Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

 

6.30 Za + Bożenę Pluskota – intencja ofiarowana od Janiny Staroń.

8.00 Za ++ rodziców Ernesta i Helenę Rolnik, brata Bernarda, bratową Janinę i ++ z pokrewieństwa  z obu stron.

10.00 Za + Zdzisława Pajak.

16.30 Za ++ Marię i Stanisława Guleckich, Janinę Grzelka.

18.00 Za ++ Aleksandra, Janinę i Krystynę Brandt.

 

Wtorek 25 maj

 

6.30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Grzegorza w dniu urodzin.

6.30 Do Miłosierdzia Bożego z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Gabrieli w pewnej intencji.

8.00 Za ++ Ludwikę i Wawrzyńca Górniak, brata Józefa, szwagierki: Genowefę i Urszulę ,szwagra Józefa i dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 Msza św. zbiorowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 26 maj

św. Filipa Neri, prezbitera

 

6.30 Za + mamę Irenę Ratka w dniu Matki.

8.00 Za + mamę Zofię Kramarczyk.

18.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej z prośbą do Jezusa Chrystusa o błogosławieństwo Boże i opiekę dla wszystkich Matek oraz o życie wieczne dla zmarłych.

18.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże na dalsze lata dla synowej Małgorzaty, brata Franciszka i Marii z okazji urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

 

Czwartek 27 maj

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego  Kapłana

 

6.30 Za ++ Mariannę i Franciszka Szirer.

8.00 Za ++ Krystiana Bomba w 1 rocznicę śmierci, Joannę i Andrzeja Bomba, ++ z rodzin: Bomba, Sajak, Schneider, Gawollek i Meister.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o  dalszą opiekę Bożą dla Katarzyny i Adama Mieruckich z okazji rocznicy ślubu, oraz o opiekę Anioła Stróża dla ich synka Michasia.

17.00 Do Bożej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie, opiekę Matki Bożej i św. Kamila dla syna Kamila.

18.00 W intencji żyjących i ++ parafian.

 

Piątek 28 maj

 

6.30 Za ++ Aleksandrę Cieślik, rodziców Józefa i Stanisławę Cieślik.

8.00 Za ++ Mariana Pardelę – intencja ofiarowana od lekarzy z Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Powiatowego w Wadowicach.

18.00 Za + Janinę Kryńską.

18.00 Za ++ Hildegardę i Antoniego Smiatek.

 

Sobota 29 maj

św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

 

6.30 Za + ojca Józefa Ścibek w 2 rocznice śmierci.

8.00 Za ++ rodziców Kacpra i Zofię, brata Pawła, kuzyna Stanisława i dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 Za ++ tatę Józefa Słupek w 10 rocznicę śmierci, mamę Salomeę Słupek, Edwarda i Mariana Słupek, Zdzisławę i Jana Nowak, Genowefę, Józefa i Mariana Rać, Janinę i Franciszka Świder.

18.00 O Błogosławieństwo Boże dla wszystkich absolwentów i nauczycieli  III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu w 30 lecie matury.

 

Niedziela 30 maj

Uroczystość Trójcy Najświętszej

 

7.00 Za + męża Wiesława Dziadak w 1 rocznicę śmierci.

8.30 Za ++ rodziców Eltrudę i Jerzego Szyma, brata Norberta.

10.00 W intencji rocznych dzieci: Blankę Węgrewicz.

Dla Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Małgorzaty i Dawida Szczerbińskich z okazji rocznicy ślubu.

Do Bożej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego dla Samuela Kowalewskiego z okazji 18 rocznicy urodzin.

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla męża Roberta z okazji urodzin.

Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

11.15 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Alicji Szymoniak z okazji urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla męża, dzieci wnuka Ignasia oraz w pewnej intencji.

13.00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rodziny Małgorzaty i Mirosława Pawluk, a także za ++: teścia Henryka Reszka i szwagra Adama Kuczera oraz dziadków.

18.00 Za ++ z rodziny Michalskich, rodziców Wandę i Ryszarda, siostrę Małgorzatę w 1 rocznicę śmierci, babcię Marię, brata Ryszarda, zmarłych z rodzin: Kądziela, Kowalskich, Świerczyńskich, Malczewskich i ++ księży posługujących w naszej parafii.

Logo YouTube