Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

17-07-2021

Intencje 18-26.07.2021

Niedziela 18 lipiec

XVI Niedziela Zwykła

 

7.00 Za ++ Jana Sieradzkiego, rodziców Zofię i Władysława Sieradzkiego, Janinę i Konstantego Barabasz oraz zmarłych z obu stron.

9.00 W intencji rocznych dzieci: Antoniego Pielka.

Do Bożej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego dla Dominika Lewandowskiego w 10 rocznicę urodzin.

Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

11.15 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Zbigniewa w dniu urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla żony, dzieci i wnuka Ignasia oraz w pewnej intencji.

13.00 Msza Święta w intencji dzieci przyjmujących Chrzest Święty ich rodziców i chrzestnych.

18.00 Za ++ Danutę Dybowską w 1 rocznicę śmierci oraz siostrę Wandę.

 

Poniedziałek 19 lipiec

 

8.00 Za ++ Huberta, Norberta i Krystiana Kulik, Maksymiliana Frank, Ks. Ignacego, Ks. Wernera, i Jana w dniu ich  urodzin, Ks. Fedora, Ks. Ernesta, Barbarę Kulik w rocznicę śmierci, Martę, Józefa, Franciszkę, Karola, Norberta, Hermana i Mariannę, Hildegardę i Józefa, ++ z rodzin: Grochla, Kulik, Puchalla, Zapalla, Próba, Kazecki, Frank i Rybicki oraz o błogosławieństwo Boże dla Krzysztofa i Rolanda i dla rodzin: Grochla, Kulik, Puchalla, Zapalla, Próba, Kazecki, Frank i Rybicki.

18.00 Za ++ Zofię i Józefa Kraszewskich, Lucynę i Stanisława Przeorskich, pokrewieństwo z obu stron, Adama Górskiego, Krzysztofa Raczyńskiego i Jana Łazińskiego.

 

Wtorek 20 lipiec

bł. Czesława, prezbitera

 

8.00 Za ++ Marię i Henryka Dornia ich syna Ernesta.

18.00 Msza św. zbiorowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 21 lipiec

 

8.00 Za ++ Jana Kawa, rodziców i rodzeństwo, ++ z rodzin: Kawa, Andryszczak, Dzierzęga oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 Przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Kolbe o nawrócenie wrogów Kościoła.

 

Czwartek 22 lipiec

Święto św. Marii Magdaleny

 

8.00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Magdaleny Schlisch z okazji 80 rocznicy urodzin.

17.00 Za ++ męża Zygmunta i syna Dariusza.

 

Piątek 23 lipiec

Święto św. Brygidy, Zakonnicy, patronki Europy

 

8.00 Za ++ Ryszarda Pietruszka, rodziców z obu stron, braci: Herberta i Józefa, siostrę Marię, Wandę i Leszka Mirocha, Georga Hadasz.

18.00 Za ++ ojca Jana Kaszubę, mamę Otylię, braci: Zdzisława i Janusza, ++ z rodziny: Kaszubów, Gogołów, Zarębskich oraz Krystynę i Stanisława Świerczyńskich, Czesława Kołodziej.

 

Sobota 24 lipiec

św. Kingi, dziewicy

 

8.00 Za ++ męża Zygfryda Widuch, rodziców i rodzeństwo oraz ++ z rodzin: Widuch i Adamczyk.

18.00 Za ++ mamę i babcię Irenę Mika w 7 rocznicę śmierci, ojca i dziadka Bernarda Mika w 22 rocznicę śmierci, babcię Kornelię Kalinowską, zmarłych z rodzin: Mika i Kalinowskich oraz za dawcę nerki dla Daniela.

 

Niedziela 25 lipiec

XVII Niedziela Zwykła – Odpust

 

7.00 Za + Stanisława Bakaj w 7 rocznicę śmierci.

9.00 W intencji rocznych dzieci: Alicji Mazur, Julii Podpiszył.

Do Bożej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Anioła Stróża dla Gabrieli Kanty w 4 rocznicę urodzin.

Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

11.15 SUMA ODPUSTOWA: W intencji żyjących i ++ parafian.

13.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Stanisława Piotrowskiego z okazji 80 rocznicy urodzin.

15.00 NIESZPORY ODPUSTOWE.

18.00 Za ++ żonę Barbarę Maj w 3 rocznicę śmierci, rodziców Władysławę i Stanisława, braci: Ryszarda, Jana i Józefa, teściów Zofię i Michała Miklusiak.

Logo YouTube