Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

16-08-2021

Intencje 15-22.08.2021

Niedziela 15 sierpień

Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

 

7.00 Do Bożej Opatrzności z prośbą o opiekę Anioła Stróża, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla  Amandy w 5 rocznicę urodzin.

9.00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Marii Doleckiej z okazji urodzin i imienin.

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Krystyny Szarek z okazji 65 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Alicji Żabka z okazji 60 rocznicy urodzin.

O łaskę zdrowia i szczęśliwy przebieg operacji dla ojca Jasia Sieczki.

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Danuty i Marcina Gąsior z okazji 40 rocznicy ślubu.

Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

11.15 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekęBożą dla Janusza Salwin z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.

13.00 Msza Święta w intencji dzieci przyjmujących Chrzest Święty ich rodziców i chrzestnych.

14.30 Ślub: Mądrawski – Sobolewska.

18.00 W intencji żyjących i ++ parafian.

 

Poniedziałek 16 sierpień

 

8.00 Za ++ Augustyna i Marię oraz ++ z rodziny.

8.00 Za + Krystynę Buczak – intencja ofiarowana od siostry Haliny Walkiewicz.

18.00 Za ++ Eugenię Pasławską w rocznicę śmierci, rodziców i teściów.

 

Wtorek 17 sierpień

Uroczystość św. Jacka, Prezbitera, głównego patrona metropolii górnośląskiej.

 

8.00 Za ++ Jadwigę i Jerzego Sanockich.

18.00 Msza św. zbiorowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 18 sierpień

 

8.00 Za + Małgorzatę Kozarską w 12 rocznicę śmierci.

18.00 Przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Kolbe o nawrócenie wrogów Kościoła.

 

Czwartek 19 sierpień

 

8.00 Za ++ mamę Wandę, ojca Ryszarda, siostrę Danutę Hryniewieckich, męża Stefana Bonk, oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron.

17.00 Za + Stanisława Borowicz w 6 rocznicę śmierci.

 

Piątek 20 sierpień

św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

 

8.00 Za ++ matkę Elżbietę Brzychczy w 89 rocznicę urodzin, ojca Mieczysława Brzychczy.

18.00 Za ++ rodziców Marię i Antoniego Jakubina oraz rodzeństwo z obu stron.

 

Sobota 21 sierpień

św. Piusa X, papieża

 

8.00 Za ++ Jana Kawa, rodziców i rodzeństwo, ++ z rodzin: Kawa, Andryszczak, Dzierzęga oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 Za ++ syna Remigiusza Filipowskiego w 20 rocznicę śmierci, jego dziadków Włodzimierza i Stanisława oraz zmarłych  z rodzin: Krężel i Sikora.

 

Niedziela 22 sierpień

 XXI Niedziela Zwykła

 

7.00 Za + Arkadiusza Chrószcz oraz za pogrążoną w żałobie rodzinę – intencja od Witolda z rodziną.

9.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Danuty i Sylwestra Ostrowskich z okazji 40 rocznicy ślubu.

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla Krystyny Kmak z okazji 98 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla córek z rodzinami.

O łaskę zdrowia i szczęśliwy przebieg operacji dla ojca Jasia Sieczki.

Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

11.15 Do Bożej Opatrzności  prze wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Urszuli i Andrzeja Zarębskich z okazji 50 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla dzieci, wnuków i całej rodziny.

11.15 Do Chrystusa Najwyższego Kapłana dziękując za posługę Ks. Tomasza Wieczorka w naszej parafii oraz prosząc o potrzebne łaski dla Niego w dalszej posłudze duszpasterskiej w parafii Krzyża Świętego w Bytomiu – Miechowicach.

13.00 Za ++ rodziców Marię i Kazimierza Chwojnickich, brata Wacława, bratową Krystynę, ciocię Weronikę i dziadków z obu stron.

18.00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Urszuli z okazji urodzin oraz za ++ rodziców Jana  i Helenę oraz pokrewieństwo.

Logo YouTube