Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

23-08-2021

Intencje 22-29.08.2021

Niedziela 22 sierpień

XXI Niedziela Zwykła

 

7.00 Za + Arkadiusza Chrószcz oraz za pogrążoną w żałobie rodzinę – intencja ofiarowana od Witolda z rodziną.

9.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Danuty i Sylwestra Ostrowskich z okazji 40 rocznicy ślubu.

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla Krystyny Kmak z okazji 98 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla córek z rodzinami.

O łaskę zdrowia i szczęśliwy przebieg operacji dla ojca Jasia Sieczki.

O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia dla Henryka Smolin.

Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

11.15 Do Bożej Opatrzności  przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Urszuli i Andrzeja Zarębskich z okazji 50 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla dzieci, wnuków i całej rodziny.

11.15 Do Chrystusa Najwyższego Kapłana dziękując za posługę Ks.Tomasza Wieczorkaw naszej parafii oraz prosząc o potrzebne łaski dla Niego w dalszej posłudze duszpasterskiej w parafii Krzyża Świętego w Bytomiu – Miechowicach.

13.00 Za ++ rodziców Marię i Kazimierza Chwojnickich, brata Wacława, bratową Krystynę, ciocię Weronikę i dziadków z obu stron.

18.00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Urszuli z okazji urodzin oraz za ++ rodziców Jana  i Helenę oraz  pokrewieństwo.

 

Poniedziałek 23 sierpień

 

8.00 Za ++ Klarę Próba w rocznicę śmierci, męża Pawła, rodziców Agnieszkę, Franciszka, Marię, Józefa, Marię, Elżbietę, Hildegardę, Ks. Ignacego, SM Juvannę i Jana, ++ z rodzin: Zapalla, Próba, Pawlak, Grochla, Kulik, Puchalla, Cierpioł, Matusek, Światły i Kempa oraz o błogosławieństwo Boże dla Genowefy i Hermana i dla rodzin: Zapalla, Próba, Pawlak, Grochla, Kulik, Puchalla, Cierpioł, Matusek, Światły i Kempa.

8.00 Za + Bronisława Sowę – intencja ofiarowana od bratanicy i siostrzenicy z Błażowej.

18.00 Za + Ks. Prałata Józefa Kusche w dniu urodzin.

18.00 Za + Krystynę Buczak – intencja  ofiarowana od Roberta i Ani Walkiewicz z dziećmi.

 

Wtorek 24 sierpień

Święto św. Bartłomieja,  Apostoła

 

8.00 Za ++ babcię i dziadków Mariannę i Jana Dziurkowskich, Józefę i Jana Gładkich, Agnieszkę i Amrożego Warotów.

8.00 Za + Bronisławę Gustin – intencja ofiarowana od sąsiadów.

18.00 Msza św. zbiorowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 25 sierpień

 

8.00 Za ++ mamę Mariannę Soroka w 35 rocznicę śmierci, ojca Jana, rodziców Weronikę i Franciszka Słodkowskich, oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron.

8.00 Za + Annę Kossowską – intencja ofiarowana od Małgorzaty i Joanny.

18.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Włodzimierza Wintera z okazji 60 rocznicy urodzin.

 

Czwartek 26 sierpień

Uroczystość NMP Częstochowskiej

 

8.00 Za ++ Krystynę Pytlik w 4 rocznicę śmierci, rodziców i pokrewieństwo z obu stron.

17.00 Za ++ ojca Bolesława Oleś w rocznicę śmierci i mamę Annę.

17.00 Za + Piotra Gaweł w 30 dzień po śmierci.

 

Piątek 27 sierpień

św. Moniki

 

8.00 Za ++ rodziców  Leona i Jadwigę Korzenskich oraz żonę Różę Korzenską.

8.00 Za + Bronisławę Gustin – intencja ofiarowana od sąsiadów.

18.00 Za ++ męża, ojca i dziadka Jerzego Kopszyna w 8 rocznicę śmierci.

 

Sobota 28 sierpień

św. Augustyna, biskupa  i doktora Kościoła

 

8.00     Za ++ Wiktorię Narolską w 100 rocznicę urodzin, ojca Józefa oraz braci.

14.00   Ślub rzymski: Szulc – Kurpas.

18.00   Za ++ Kazimierę i Mieczysława Klimczak.

 

Niedziela 29 sierpnia

XXII Niedziela Zwykła

 

7.00 Za ++ rodziców Zofię i Kacpra Baturewicz, brata Pawła Baturewicz oraz o błogosławieństwo Boże dla Aliny w dniu urodzin.

7.00 W intencji uczestników Rajdu Katyńskiego.

9.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o opiekę Matki Bożej dla Ireny Madej z okazji 65 rocznicy urodzin.

Do Bożej Opatrzności za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Olgi z okazji 70 rocznicy urodzin i syna Roberta z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Marii i Augustyna z okazji 45 rocznicy ślubu.

O łaskę zdrowia i szczęśliwy przebieg operacji dla ojca Jasia Sieczki.

Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

11.15 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Małgorzaty i Jarosława Boruc z okazji 30 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

13.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Aleksandry i Marka Rachfalskich z okazji 25 rocznicy ślubu.

18.00 W intencji żyjących i ++ parafian.

 

Logo YouTube