Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

26-05-2018

Ogłoszenia 27.05.2018r.

 • Dziś Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Modlitwie wiernych polecamy parafian, którzy nie wypełniając tego obowiązku sami wyłączają się ze Wspólnoty Kościoła.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Łączymy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi dziś u Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców w Piekarach Śl.
 • Dziś na Mszy Św. o godz. 11.15 siedmioro dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.00, które poprowadzą dzieci Wczesnokomunijne. Dzieci I-Komunijne, w ramach białego tygodnia, będą uczestniczyć przez cały tydzień w Mszach wieczornych i nabożeństwach majowych i Oktawie Bożego Ciała w swoich strojach komunijnych. W środę wraz z ks. proboszczem, katechetami i rodzicami udadzą się na pielgrzymkę dziękczynną do Leśniowa.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP dziś o godz. 17.20 i od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy Św.
 • Dzieci do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę w poniedziałek na godz. 17.00. Parafian prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.
 • Ze względu na Boże Ciało w środę od godz 17.00 zapraszamy dzieci do spowiedzi przed I piątkiem.
 • W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu składamy publiczne świadectwo swojej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy Św. o godz. 8.30 ulicami: 3-Maja, Św. Floriana, Ks. Pośpiecha, Św. Urbana, 3-Maja. Msze w naszym kościele w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy o godz. 10.00, która wypada ze względu na procesję. Zachęcamy do licznego udziału w procesji. Prosimy, by dzieci z klas III przyszły w swoich strojach komunijnych. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 • Od piątku do następnego czwartku zapraszamy do udziału we Mszach św. o godz. 18.00 połączonych z procesją teoforyczną dookoła kościoła z Najświętszym Sakramentem. Niech w tych dniach nie zabraknie w kościele i na procesjach dzieci w strojach komunijnych, pozostałych dzieci oraz młodzieży.
 • W piątek – I piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające NSPJ po Mszy o godz. 8.00.
 • W piątek kancelaria będzie czynna w godz. 8.30 -12.00.
 • W sobotę o godz. 6.30 Msza Św. w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca po niej rozważanie i różaniec.
 • W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo czerwcowe.
 • W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na seminarium i diecezję, a przed kościołem zbiórka na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.
 • Przed kościołem ministranci rozdają darmowe czasopismo Dobra Nowina.
 • Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:
  1. pielgrzymka rodzin dzieci wczesnokomunijnych do Leśniowa – 30 maja. Wyjazd o godz. 8.00.
  2. pielgrzymka Róż Różańcowych na Jasną Górę – 2 czerwca.
  3. pielgrzymka do drewnianego kościoła św. Anny w Oleśnie zakończona piknikiem w Turzy – 4 czerwca. Wyjazd o godz. 8.00
  4. pielgrzymka dzieci do Kalisza – 16 czerwca (dzieci, które uczestniczyły w roratach i otrzymały vouchery mogą się z nimi zgłaszać do kancelarii parafialnej by potwierdzić swój udział w pielgrzymce).
  5. Mamy jeszcze ostatnie miejsca na pielgrzymkę samolotową do Lourdes w dniach 23-26 sierpnia.
   zapisy w kancelarii parafialnej
Logo YouTube