Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

11-08-2018

Ogłoszenia 12.08.2018r.

 • Dziś 19 niedziela zwykła w ciągu roku. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła a przed kościołem zbiórka na letni wypoczynek dzieci z rodzin potrzebujących. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Jutro kończy się III turnus kolonii charytatywnych w Turzy. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało się tego dzieła dokonać. Dziękujemy także naszemu Miastu za dofinansowanie wypoczynku naszych dzieci i młodzieży. W dniach 20-24 sierpnia jest jeszcze jeden turnus kolonijny (także częściowo dofinansowany przez Miasto). Zachęcamy do udziału w nim przede wszystkim dzieci zaangażowane przy parafii w grupach duszpasterskich (Dzieci Maryi, Ministranci). Są jeszcze wolne miejsca.
 • Jutro „Dzień Fatimski”. O godz. 17.20 różaniec prowadzony przez Rodzinę Różańcową. A po Mszy o godz. 18.00 procesja różańcowa ze świecami ulicami naszej parafii (3-Maja, Krasińskiego, Kupki, Królewska, Wallek Walewskiego, Bohaterów Warszawskich, pl. ks. Pieruszki). Zapraszamy.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy a po niej nowenna.
 • W środę święto nakazane Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu błogosławimy kwiaty i zioła. Zapraszamy.
 • Wyjazd pielgrzymów na metropolitalną pielgrzymkę do Rud o godz. 9.30.
 • Piesza pielgrzymka na Jasną Górę: 16-18 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe w naszym Domu Parafialnym jutro, 13 sierpnia, o godz. 18.45.
 • W piątek przypada uroczystość św. Jacka, głównego patrona Metropolii Górnośląskiej. Nie ma w tym dniu obowiązku zachowania postu.
 • W piątek o godz. 17.20 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 • W sobotę na Jasną Górę wkracza nasza diecezjalna pielgrzymka. Przywitanie pielgrzymów około godz. 14.00 a Msza na zakończenie na Jasnogórskich Wałach o godz. 15.00. Istnieje możliwość dojechania autobusem na zakończenie Pielgrzymki. Wyjazd o godz. 10.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • W sobotę i niedzielę tradycyjna pielgrzymka na obchody kalwaryjskie z okazji Wniebowzięcia NMP na Górę św. Anny. Wyjazd o godz. 9.00 (są jeszcze wolne miejsca)
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się stanowa pielgrzymka dziewcząt i kobiet do Piekar Śl.
 • Również w przyszła niedzielę zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka do zaprzyjaźnionej parafii w Sośnicy. Suma odpustowa o godz. 12.00 a nieszpory o godz. 15.00
 • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę zadłużenia za remont wieży naszego kościoła.
 • Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu, by swoją ofiarą pomóc ludziom zniewolonym przez nałogi.
 • Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania
 • 27 VIII  – Panewniki (do św. Ludwika) i Kochłowice (do NMP z Lourdes – 160 rocznica objawień)
 • 29 VIII  – Leśniów, Św. Anna i Turza k/Lisowa
 • 29 VIII – 7 IX – Ośrodek Caritas w Turzy – turnus wypoczynkowy
 • 12 IX  – Piekary Śl.
 • zapisy w kancelarii parafialnej od wtorku.
Logo YouTube