Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

15-09-2018

Ogłoszenia 16.09.2018r.

 • Dziś XXIV niedziela zwykła w ciągu roku. W Sanktuarium w Rudach odbywają się Diecezjalne Dożynki. W łączności z rolnikami dziękować będziemy za urodzaje i chleb powszedni na popołudniowym nabożeństwie dziękczynnym w naszym kościele o godz. 17.20.
 • Dziś obchodzimy też Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • W poniedziałek po Mszy wieczornej „Wieczór Uwielbienia” czyli adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę modlitewną Odnowy w Duchu św. „Misericordia”.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nowenna w intencjach polecanych Matce Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę szkolną na godz. 17.00. Kochani rodzice zadbajcie również o rozwój duchowy waszych dzieci.
 • W piątek ks. biskup Andrzej Iwanecki poświęci nowy ołtarz w kaplicy szpitala Klinicznego nr 1.
 • Z piątku na sobotę odbędzie się Piesza Nocna Pielgrzymka Młodzieży do Rud. Rozpoczęcie w piątek o 22.00 koncertem w katedrze a zakończenie Mszą św. w Rudach o godz. 9.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Piotrem.
 • Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie modlitewne: Trzy kwadranse przy relikwiach św. Ojca Pio, w 50 rocznicę Jego odejścia do domu Ojca. Zapraszamy do udziału.
 • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę zadłużenia za remont wieży.
 • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” dla dzieci oraz nasz miesięcznik „Odkryj – co zakryte…” w nim m.in. relacja z pielgrzymki do Lourdes i zaproszenie do udziału w Jesiennych rekolekcjach, które odbędą się za dwa tygodnie w naszej parafii.
 • Fundacja Betlehem Dom Chleba serdecznie zaprasza na warsztaty Rodzinny Krąg Bliskości, które odbędą się w naszym Domu Parafialnym. Od 18.09. do 20.11.2018r. w każdy wtorek od godz. 17.00-19.30. Jest to cykl 10- ciu spotkań, prowadzonych przez psychologa na spotkaniach tych rodzice będą mogli zdobywać umiejętności jak prawidłowo budować, bądź naprawić więzi i relacje z dzieckiem (w każdym wieku od noworodka, aż po wiek dorosły). Warsztaty są bezpłatne, zapewniona będzie także opiekę nad dziećmi powyżej drugiego roku życia. Każdy kto chce zgłębiać wiedzę w tym temacie może się zapisać pod nr tel 32/733 74 00 lub 793877827 albo na e-mail: betlehem@betlehem.pl szczegóły na stronie internetowej www. betlehem.pl
 • Pielgrzymka do Dukli (sanktuarium św. Jana z Dukli), Dębowca (polskie La Salette) i Zabawy (sanktuarium bł. Karoliny Kózkównej) 20-21 października br. Wyjazd o godz. 6.00 w sobotę, powrót w niedzielę ok. 18.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • W miniony czwartek w wypadku samochodowym zginął ks. Waldemar Packner, który w latach 2013-15 pełnił posługę w naszej Parafii. Jego pogrzeb odbędzie się 20.09. w Zębowicach o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Logo YouTube