Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

06-10-2018

Ogłoszenia 07.10.2018r.

 • Dziś XXVII niedziela zwykła. Do 28 października w Rzymie obraduje Synod biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Łączmy się w modlitwie z papieżem Franciszkiem i biskupami Kościoła.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne i Diecezję. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Dziś sąsiednia parafia św. Franciszka na Zaborzu obchodzi swój doroczny odpust ku czci swego patrona. Suma odpustowa o godz. 11.00 a nieszpory o godz. 16.00
 • Również dziś z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, o godz. 16.00 przed kościołem św. Macieja w Zabrzu Maciejowie błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów.
 • Trwa październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy także do odmawiania różańca w naszych rodzinach, które są Domowymi Sanktuariami Kościoła.
 • Od poniedziałku rozpoczynamy cykl spotkań ewangelizacyjnych „Zakorzenieni w Chrystusie”. Spotkania będą się odbywać w Domu Parafialnym o godz. 19.00. Zapraszamy.
 • We wtorek nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15, a o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej.
 • W środę o godz. 18.45 w Domu Parafialnym katecheza dla dorosłych. Tegoroczny cykl katechez będzie kontynuacją tematu o posłannictwie proroków. Zapraszamy.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna dla dzieci.
 • W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie w kościele i Domu Parafialnym Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 • Pan Marek – organista i pani Magda zapraszają dzieci, które chcą wychwalać Pana Boga swoim śpiewem podczas Mszy św. na spotkanie w sobotę do Domu Parafialnego na godz. 10.00.
 • W sobotę w naszym kościele o godz. 15.00 odbędzie się inwestytura Templariuszy.
 • W sobotę 13 października pielgrzymka Żywego Różańca do Rud do sanktuarium Matki Bożej Pokornej. Zapraszamy do pielgrzymowania parafian także spoza wspólnoty różańcowej. Wyjazd o godz. 8.30, powrót około godz. 16.00.
 • W sobotę 13 października zapraszamy na wieczór fatimski. O godz. 17.15 modlitwę różańcową poprowadzi „Żywy Różaniec”, o godz. 18.00 Eucharystia z kazaniem, o godz. 19.00 procesja ulicami naszej parafii z figurą Matki Bożej.
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 118 Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła.
 • W przyszłą niedzielę przypada Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych nauczycielach i wychowawcach.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont wieży naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 • Pielgrzymka do Dukli (sanktuarium św. Jana z Dukli), Dębowca (polskie La Salette) i Zabawy (bł. Karolina Kózkówna) 20-21 października br. Wyjazd o godz. 6.00 w sobotę, powrót w niedzielę ok. 18.00. Koszt: 200 zł. (w tym: przejazd, nocleg, kolacja i śniadanie). Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” dla dzieci i inne czasopisma. Również można nabyć książki, albumy, kalendarze i różańce. Zachęcamy do rozwijania swojej wiary przez pobożną lekturę.
Logo YouTube