Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

13-10-2018

Ogłoszenia 14.10.2018r.

 • W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy Dzień Papieski (chcemy pamiętać szczególnie o nauczaniu św. Jana Pawła II) oraz Dzień Edukacji Narodowej (modlimy się w intencji naszych nauczycieli i wychowawców).
 • W naszej Wspólnocie Parafialnej niedzielę przeżywamy jako uroczystoś 118 rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
 • Kolekta przeznaczona jest na spłatę należności za remont wieży naszej świątyni, a przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Trwa październik, zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele codziennie o godz. 17.15.
 • We wtorek nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa różańcowego, a o godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Św. szkolna, a po niej różaniec.
 • W przyszłą niedzielę, z okazji niedzieli Misyjnej, gościć będziemy w naszej parafii ojca Oblata. Kolekta na misje.
 • Zachęcamy do aktywnego włączenia się w działalność naszego chóru parafialnego „św. Cecylii”. Próby we wtorki o godz. 10.00 i piątki o godz. 19.15.
 • Planowana pielgrzymka do Dukli, Dębowca i Zabawy nie odbędzie się z powodu braku chętnych.
 • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”i inne czasopisma. Jest również nowy numer miesięcznika „Odkryj co Zakryte” a w nim m. in. o poświęceniu odnowionej kaplicy szpitalnej; wspomnienie ks. Jana Peschki i ks. Waldemara Packnera. Zachęcamy do rozwijania swojej wiary przez pobożną lekturę.
 • Prezes Sądu Rejonowego w Zabrzu zaprasza seniorów na spotkanie z mediatorami w poniedziałek o godz. 10.00 do sali 115 w budynku sądu. Warto skorzystać z tej okazji i osobiście przekonać się jakie korzyści niesie za sobą możliwość skorzystania z mediacji w celu łagodzenia nabrzmiałych sporów.
Logo YouTube