Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

27-10-2018

Ogłoszenia 28.10.2018r.

 • Dziś XXX niedziela zwykła. Kolekta na utrzymanie naszej parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Kończy się miesiąc październik, zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.
 • We wtorek Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa różańcowego, a po nim Msza Św. w intencjach polecanych Matce Bożej.
 • W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w porządku niedzielnym. Jednak bez Mszy Św. o godz. 13.00. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu o godz. 14.30. Na zakończenie Msza Św. za zmarłych zalecanych ok. godz. 15.30.
 • W piątek wspomnienie wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Tego dnia każdy kapłan może odprawić trzy Msze Świ. Jedną w intencjach Ojca św., drugą w intencji zmarłych, a trzecią w poleconej sobie intencji. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Wieczorem Msza Św. młodzieżowa o godz. 19.00
 • Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz w kancelarii cmentarza. W intencji zmarłych zalecanych będą odprawiane Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu oraz w Dzień Zaduszny w kościele. Za nich też modlimy się w nabożeństwach wypominkowych odmawiając różaniec, na który zapraszamy od 2 do 8 listopada na godz. 17.00.
 • W sobotę Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.00, o godz. 6.30 Msza Św.
  w intencji wspólnoty Żywego Różańca i ich rodzin, a po niej rozważanie różańcowe. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych.
 • Kancelaria na naszym cmentarzu będzie dodatkowo czynna od poniedziałku do środy 8.00-18.00 i w uroczystość Wszystkich Świętych 9.00-14.30.
 • Przed kościołem można zakupić znicze z logo Caritas w cenie od 3 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym.
 • W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne, a przed kościołem będzie można wesprzeć Zabrzańską OSP.
 • Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed uroczystością Wszystkich Świętych by móc zyskać w tych dniach odpust zupełny za naszych zmarłych. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Św. jak również w dni powszednie od 11.00-12.00 i od 16.00-18.00. Dzieci do spowiedzi zapraszamy w poniedziałek od godz. 16.30.
 • Nasza parafia organizuje w dniach 19-27 marca 2019 roku pielgrzymkę do Libanu – do św. Charbela. Zainteresowanych zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 do Domu Parafialnego.
 • Stypendyści Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają dziś wszystkich parafian na Miasteczko Rodzinne, które organizują przy naszej parafii. Miasteczko odbywać się będzie w godzinach 9:30-14:30 wokół naszego kościoła. Stypendyści przygotowali różnorodne atrakcje dla najmłodszych, takie jak: malowanie twarzy, skręcanie balonów, koło fortuny z nagrodami, gry planszowe i inne. Możliwy będzie również pomiar ciśnienia, a także słodki poczęstunek. Podczas akcji będzie można porozmawiać ze stypendystami o Fundacji, zadać im pytania, a także materialnie wesprzeć program stypendialny Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 • Szkoła Podstawowa „Pod Skrzydłami” zaprasza rodziny na „Bal Wszystkich Świętych” w środę 31 października br. Szczegóły na plakatach.

Odpust za zmarłych

◦     Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych od południa i w Dzień Zaduszny mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. W czasie nawiedzenia należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. oraz wypełnić pozostałe warunki czyli być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź) i przyjąć Komunię św.

◦     Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada,a w inne dni roku jest cząstkowy.

◦     Do zyskania odpustu potrzebne jest też wzbudzenie intencji jego uzyskania. W ciągu dnia można zyskać tylko jeden odpust, nawet jeśli wypełniłoby się więcej dzieł odpustowych.

Logo YouTube