Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

01-12-2018

Ogłoszenia 02.12.2018r.

 • Dziś, I niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Chciejmy w naszych rodzinach przeżywać Adwent jako czas oczekiwania i wspólnej modlitwy. Pomocą w takim przeżywaniu adwentu mogą być roraty i rodzinna modlitwa przy zapalonej świecy, bądź wieńcu adwentowym.
 • Poświęcenie lampionów wieńców adwentowych po każdej Mszy św. Kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i Diecezję. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Dzisiaj nasza parafia matka (św. Andrzeja) obchodzi swój odpust parafialny. Suma o godz. 12.00.
 • Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17.20.
 • Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze Św. roratnie ku czci Matki Bożej. Zgodnie z sugestią rodziców i katechetów roraty w tym roku o godz. 6.30 (w sobotę o godz. 8.00). Po Roratach w Domu Parafialnym będzie dla dzieci ciepła herbata i słodki poczęstunek.
 • Zachęcamy, by zgodnie z tradycją, dzieci przychodziły na roraty z lampionami, które można nabyć w przedsionku kościoła w cenie 20 zł. Podobnie jak w latach ubiegłym prosimy o przynoszenie do zakrystii słodyczy, które będą nagrodami dla dzieci w różnych roratnich konkursach. W poniedziałek i wtorek, przed pierwszymi roratami, zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź.
 • W adwencie Msze w tygodniu będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 17.00
 • We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 9.00, a o godz. 17.00 Msza św. zbiorowa i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W ramach akcji „Makulatura na Misje” w środę i czwartek na placu probostwa będą podstawione kontenery na makulaturę. Prosimy osoby dysponujące czasem o pomoc w segregacji i załadunku makulatury.
 • W I czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania. Msza Św. za kapłanów o godz. 8.00, a po nie nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
 • W I piątek oddajemy cześć Najśw. Sercu Jezusa. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszach Św. o godz. 8.00 i 17.00.
 • Msza młodzieżowa w piątek o godz. 19.00. Przed Mszą okazja do spowiedzi.
 • W piątek kolejna grupa młodzieży przygotowującej się do bierzmowanie wraz z ks. Piotrem Torbusem wyjeżdża na weekendowe rekolekcje do Ośrodka Caritas w Turzy.
 • W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Jak co roku kolekta przeznaczona jest na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny w Rusinowicach.
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to także święto patronalne Dzieci Maryi. W ich intencji Msza św. o godz. 16.30. Po Mszy spotkanie wraz z rodzicami w Domu Parafialnym. Dzień ten to także święto patronalne grupy Neokatechumenalnej. Nasze świętowanie rozpoczniemy w wigilię uroczystości o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 • Sobota to też dzień Matki Bożej czczonej jako Róża Duchowna. W czasie objawień w Montichiari 8 grudnia 1947 roku Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono „Godzinę Łaski dla całego świata”. Poprzez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy. (…) Jeśli ktoś nie może o tej porze przyjść do kościoła niechaj się modli u siebie w domu, a wtedy otrzyma ode mnie łaski”. Zapraszamy więc w południe do nawiedzenia naszego kościoła.
 • II niedziela Adwentu – jest dniem modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie. Kolekta przeznaczona będzie na pomoc dla kościoła w krajach dawnego Związku Sowieckiego.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje Parafialne, które dla nas poprowadzi ks. saletyn Kazimierz Wolan.
 • Za tydzień przed kościołem parafialna grupa Caritas będzie zbierała produkty spożywcze i ofiary na paczki świąteczne dla najuboższych naszych parafian, a Fundacja „Betlehem Dom Chleba” będzie prowadziła sprzedaż ciasta.
 • Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i palenia tytoniu w okresie Adwentu.
 • Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą Św. oraz w dni powszednie od godz. 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00.
 • Przed kościołem i w kancelarii parafialnej można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne ofiary za nie składane to dar waszych serc na cele charytatywne Caritas. Przed kościołem i w kancelarii parafialnej można również zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz świąteczne świece ozdobne. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na pomoc najuboższym.
 • Parafialna Grupa Teatralna wraz z ks. Marcinem Wojtczakiem zaprasza na spektakl pt „Pomalućku do nieba” – rzecz o Anieli Salawie. Są jeszcze wolne miejsca na spektakl w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 • Night of Grace 15 grudnia.
 • Pielgrzymka do Sieprawia i Krakowa, miejsc związanych z życiem bł. Anieli Salawy 15 grudnia. Cena 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Logo YouTube