Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

09-12-2018

Ogłoszenia 09.12.2018r.

 • Dziś II niedziela adwentu. W naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. saletyn Kazimierz Wolan. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. niedzielnej oraz od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz.: 8.00, 17.00 i Mszy św. dodatkowej o godz. 18.30.
 • Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie. Kolekta przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła w krajach dawnego Związku Radzieckiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Zapraszamy na popołudniowe Nieszpory adwentowe o godz. 17.20.
 • Dziś przed kościołem parafialna Caritas zbiera produkty spożywcze i ofiary na paczki świąteczne dla najuboższych parafian, a Fundacja „Betlehem Dom Chleba” prowadzi sprzedaż ciasta.
 • Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci NMP o godz. 6.30 (w sobotę o godz. 8.00). Po Roratach w Domu Parafialnym dzieci zapraszamy na ciepłą herbatę i słodki poczęstunek. Prosimy też o przynoszenie do zakrystii słodyczy, które będą nagrodami dla dzieci w roratnich konkursach.
 • W ramach akcji „Makulatura na Misje” w poniedziałek i wtorek na placu probostwa będą stały kontenery na makulaturę. Prosimy osoby dysponujące czasem o pomoc w segregacji i załadunku makulatury.
 • Codziennie, w dzień i w nocy, trwa w naszych kościołach „Wieczna Adoracja” Pana Jezus w Najświętszym Sakramencie. W ciągu dnia adoracja odbywa się w poszczególnych kościołach a w nocy w domach zakonnych i seminariach. We wtorek 11 grudnia przypada nasz dzień „Wiecznej Adoracji”. Zachęcamy wszystkich parafian do nawiedzania w tym dniu naszego kościoła i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • We wtorek o godz. 17.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.
 • W piątek po Mszy o godz. 8.00 spotkanie czcicieli św. Franciszka.
 • W sobotę pielgrzymka do Sieprawia i Krakowa, miejsc związanych z życiem bł. Anieli Salawy. Wyjazd o godz. 7.00. Cena 35 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • W sobotę młodzież zaprasza od godz. 20.00 do 23.00 na Night of Grace – wieczór z muzyką, słowem Bożym i modlitwą. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i Domu Parafialnego. Przed kościołem adwentowy kiermasz książki.
 • Przed kościołem i w kancelarii parafialnej można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Są również do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz ozdobne świece bożonarodzeniowe. Dochód z ich sprzedaży jest formą wspierania dzieci z biednych rodzin.
 • Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i palenia tytoniu w okresie Adwentu, by przez swoją ofiarę przyjść z pomocą ludziom uzależnionym od nałogów.
Logo YouTube