Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

29-12-2018

Ogłoszenia 30.12.2018r.

 • Dziś wpatrujemy się w przykład Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.
 • Gościmy w naszej parafii zespół z Ukrainy „Głosy Aniołów”.
 • Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Jutro przypada ostatni dzień roku Pańskiego 2018. Msza za parafian o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
 • W noc sylwestrową od 23.30 do 00.30 nasz kościół będzie otwarty, by witając Nowy Rok każdy mógł wstąpić na chwilę Adoracji. O północy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 • We wtorek Nowy Rok, uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta przeznaczona na utrzymanie naszej parafii.
 • W środę o godz. 18.45 opłatkowe spotkanie Zabrzańskiej sekcji KIK-u w naszym Domu Parafialnym. Zaś Opłatkowe spotkanie całego KIK-u z ks. biskupem Grzegorzem Olszowskim w piątek w Katowicach przy kościele Mariackim. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00.
 • W tym tygodniu będziemy przeżywali dni Eucharystyczne
  • I czwartek kapłański
  • I piątek poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  • I sobota poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi
 • Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin – Kolęda. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce i opublikowany na naszej stronie internetowej. Zaproszeniem do odwiedzin w naszych mieszkaniach są otwarte drzwi, bądź umieszczona na drzwiach kartka z napisem „kolęda”. Prosimy tak zorganizować swoje zajęcia aby cała rodzina brała udział w tych odwiedzinach. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczamy na spłatę należności za instalację nowego ogrzewania elektrycznego pod ławkami i wymianę kotła CO w naszym kościele.
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana w tradycji Świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy poświęcenie kredy, wody i kadzidła. Kolekta, podobnie jak ofiara przy żłóbku, przeznaczona będzie na cele misyjne.
 • W przyszłą niedzielę Orszak Trzech Króli. Jego przemarsz rozpocznie się o godz. 14.00. Jedna z grup wyruszy spod kościoła oo Franciszkanów (godz. 13.45) – kolorem dominującym będzie kolor czerwony. Druga grupa, z dominującym kolorem niebieskim, wyruszy spod kościoła Św. Józefa. Natomiast trzecia grupa, w której dominował będzie kolor żółty wyruszy spod Hali Pogoni. Wszystkie grupy spotkają się na placu Muzeum Górnictwa Węglowego i razem przejdą przed nasz kościół św. Anny. Na zakończenie koncert kolędowy chóru archikatedralnego z Katowic w kościele.
Logo YouTube