Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

06-01-2019

Ogłoszenia 06.01.2019r.

  • Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana w tradycji Świętem Trzech Króli. Zgodnie z sugestią naszych biskupów Msza św. o godz. 8.30 będzie odprawiona w języku łacińskim dla podkreślenia powszechności Kościoła. Podczas każdej Mszy poświęcenie kredy, wody i kadzidła. Kolekta, podobnie jak ofiara przy żłóbku, przeznaczona jest na cele misyjne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • Dziś przypada 26 rocznica sakry biskupiej ks. biskupa Jana Kopca. Pamiętajmy o naszym Ordynariuszu w naszych modlitwach.
  • Zapraszamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli, który nawiązuje do tradycji wystawiania jasełek ulicznych. Barwny korowód złożony z dorosłych i dzieci, przejdzie ulicami naszego miasta łącząc religijną tradycję ze współczesnością.  Orszak poprowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Jego przemarsz rozpocznie się o godz. 14.00.  Jedna z grup wyruszy spod kościoła oo Franciszkanów (godz. 13.45), a kolorem dominującym będzie tu kolor czerwony. Druga grupa, z kolorem niebieskim, wyruszy spod kościoła Św. Józefa. Natomiast trzecia grupa, w kolorze żółtym wyruszy spod Hali Pogoni. Wszystkie grupy spotkają się na placu Muzeum Górnictwa Węglowego i razem przejdą przed nasz kościół św. Anny. Na zakończenie koncert kolędowy chóru archikatedralnego z Katowic w kościele.
  • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Boskiej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
  • W środę katecheza dla dorosłych o godz. 18.45 w Domu Parafialnym.
  • W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę szkolną i adorację przy żłóbku na godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. W naszej Wspólnocie gościć będziemy siostry Elżbietanki. Kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie naszej parafii.
  • Również w przyszłą niedzielę Skauci Europy będą w naszym Domu Parafialnym wystawiać jasełka.
  • Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin – Kolęda. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce i opublikowany na naszej stronie internetowej. Zaproszeniem do odwiedzin w naszych mieszkaniach są otwarte drzwi, bądź umieszczona na drzwiach kartka z napisem „kolęda”. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczamy na spłatę należności za instalację nowego ogrzewania elektrycznego pod ławkami i wymianę kotła CO w naszym kościele.
  • Nasza Parafia wraz z Ośrodkiem Caritas w Turzy organizuje zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży w dniach od 11 do 18 lutego. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Logo YouTube