Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

13-01-2019

Ogłoszenia 13.01.2019r.

 • Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak ze względu na wielowiekową tradycję dekoracje i śpiew kolęd zachowujemy do 2 lutego. Gościmy w naszej Wspólnocie Siostry Elżbietanki, które dzielą się z nami charyzmatem swojego zgromadzenia. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Wspólne kolędowanie w kościele dziś o godz. 17.20
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • W środę KIK zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na spotkanie w Domu Parafialnym z Panią dr Krystyną Rotkiewicz na temat: „Prof. Kazimierz Pelczar – światowej sławy onkolog – ofiara zbrodni ponarskiej”
 • W czwartek „Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce”.
 • Zapraszamy dzieci na Mszę szkolną w czwartek na godz. 17.00
 • W piątek rozpoczynamy „Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan”
 • W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszym kościele koncert połączonych chórów: św. Cecylii, Letitia Cantus i gości.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę należności za remont wieży naszego kościoła.
 • Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin – Kolęda. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce i opublikowany na naszej stronie internetowej. Zaproszeniem do odwiedzin w naszych mieszkaniach są otwarte drzwi, bądź umieszczona na drzwiach kartka z napisem „kolęda”. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczamy na na spłatę należności za instalację nowego ogrzewania elektrycznego pod ławkami i wymianę kotła CO w naszym kościele.
 • Nasza Parafia wraz z Ośrodkiem Caritas w Turzy organizuje zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży w dniach od 11 do 18 lutego. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Wszystkich parafian zachęcamy do podarowanie na nasz kościół 1% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze.
Logo YouTube