Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

19-01-2019

Ogłoszenia 20.01.2019r.

 • Przeżywamy 2 niedzielę zwykłą w ciągu roku. O godz. 17.00 w kościele koncert połączonych chórów: św. Cecylii, Laetitia Cantus i gości. Kolekta przeznaczona jest na spłatę zadłużenia za remont wieży naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Dziś swoje urodziny obchodzi ks. wikary Piotr Torbus, kapelan szpitalny. Msza św. w jego intencji o godz. 11.15.
 • W poniedziałek Dzień Babci a we wtorek Dzień Dziadka zachęcamy do modlitwy w ich intencji.
 • Wspólnota modlitewna „Misericordia” zaprasza jutro na „Wieczór uwielbienia” po wieczornej Eucharystii.
 • Od wtorku do niedzieli Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa, a po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne: Trzy kwadranse przy relikwiach św. o. Pio.
 • W czwartek o godz. 10.00 w Domu Parafialnym kolędowe spotkanie seniorów. Zapraszamy.
 • W czwartek Msza szkolna o godz. 17.00.
 • Do piątku trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 • W piątek o godz. 12.00 na naszym cmentarzu wspólna modlitwa za tych którzy zginęli wskutek wkroczenia do Zabrza armii radzieckiej w 1945 roku i pochowani są na naszym cmentarzu. (więcej informacji o tej tragedii w najnowszym numerze „Odkryj co Zakryte”).
 • Do piątku trwa kolęda. Jeśli jakaś rodzina nie mogła przyjąć księdza z błogosławieństwem w wyznaczonym terminie, to istnieje możliwość zaproszenia na kolędę dodatkową w sobotę od godz. 11.00. Msza św. w intencji rodzin naszej parafii przyjmujących odwiedziny kolędowe, tradycyjnie, 2 lutego o godz. 18.00. Kolekta kolędowa w przyszłą niedzielę 27 stycznia. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z okazji odwiedzin duszpasterskich, zarówno w naszych domach jak i w kościele, które przeznaczamy na spłatę należności za instalację nowego ogrzewania elektrycznego pod ławkami i wymianę kotła CO w naszym kościele.
 • W przyszłą niedzielę koncert kolędowy naszego chóru św. Cecylii wraz z orkiestrą kameralną Opery Śląskiej w Bytomiu o godz. 16.00 w kościele.
 • Wszystkich parafian rozliczających się z Urzędem Skarbowym zachęcam do podarowanie na nasz kościół 1% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze
 • Przed kościołem nowy numer „Odkryj co Zakryte”
Logo YouTube