Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

26-01-2019

Ogłoszenia 27.01.2019r.

 • Dziś 3 Niedziela Zwykła. Łączymy się duchowo z papieżem Franciszkiem i młodzieżą zgromadzoną na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Zachęcamy do oglądania transmisji z uroczystości zakończenia ŚDM o godz. 14.00 w TV Trwam.
 • Zapraszamy dziś na koncert kolędowy naszego Chóru św. Cecylii wraz z Orkiestrą Kameralną Opery Śląskiej w Bytomiu o godz. 16.00 w kościele. Dlatego też nie będzie dziś nieszporów niedzielnych.
 • Dziś kolekta kolędowa. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z okazji odwiedzin duszpasterskich, zarówno w naszych domach jak i w kościele, które przeznaczamy na spłatę należności za instalację nowego ogrzewania elektrycznego pod ławkami i wymianę kotła CO w kościele.
 • W poniedziałek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a o godz. 17.00 spotkanie kolędowe dla wszystkich roczników Wczesnej Komunii.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • W czwartek dla dzieci Msza św. szkolna o godz. 17.00.
 • W tym tygodniu będziemy przeżywali dni Eucharystyczne: czwartek kapłański z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; I piątek poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – nabożeństwa  wynagradzające po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.20.
 • W piątek Msza św. młodzieżowa o godz. 19.00. wcześniej okazja do spowiedzi.
 • W sobotę będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 8.00; 10.00; 16.30 i 18.00. Do kościoła przynosimy świece, które poświęcone podczas liturgii przypominają nam, iż Jezus jest Światłością Świata.
 • Dzieci przygotowujące się do I-Komunii zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę w sobotę o godz. 16.30, na której poświęcimy dzieciom świece do Komunii.
 • Tradycyjnie, 2 lutego (sobota), Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii przyjmujących odwiedziny kolędowe o godz. 18.00.
 • Święto Ofiarowania Pańskiego jest też Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się za wszystkich powołanych do życia według rad ewangelicznych. Również kolekta przeznaczona jest, zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, na utrzymanie klasztorów klauzurowych.
 • W sobotę ze względu na święto opuszcza się liturgiczny obchód I soboty. Jednak Msza św. za Rodzinę Różańcową zostanie odprawiona tradycyjnie o godz. 6.30
 • W przyszłą niedzielę opuszcza się wspomnienie dowolne św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Jednak dla pożytku duchowego wiernych chcemy na zakończenie Mszy św. o godz. 10.00 i na nieszporach udzielić specjalnego błogosławieństwa ku jego czci.
 • W przyszłą niedzielą o godz. 16.30 dodatkowy spektakl naszej Parafialnej Grupy Teatralnej „Pomalućku do nieba. Rzecz o Anieli Salawie”. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne i diecezję.
 • Wszystkich parafian rozliczających się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do podarowanie na nasz kościół 1% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze.
Logo YouTube