Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

10-03-2019

OGŁOSZENIA 10.03.2019R.

 • Dziś przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. Witamy w naszej Wspólnocie panią Magdalenę Soboka, świecką misjonarkę z Etiopii, która głosić nam będzie świadectwo i poprosi o wsparcie dla dzieł misyjnych. Pani Magdalena zaprasza też na godz. 16.00 do Domu Parafialnego na spotkanie misyjne.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. wikary z parafii MB Wspomożenia Wiernych w Sośnicy ks. Krzysztof Wycisk.
 • Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii, a przed kościołem na dzieła misyjne w Etiopii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Zachęcamy do podjęcia wielkopostnej abstynencji od alkoholu i papierosów.
 • Zachęcamy w Wielkim Poście, do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w naszym kościele.
 • W poniedziałek o godz. 19.00 w Kaplicy Domu Parafialnego modlitwa w intencji bierzmowanych. Zapraszamy do udziału.
 • We wtorek na dodatkowej Mszy Św. o godz. 16.00 ks. biskup Andrzej Iwanecki udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Rodziców gości i parafian prosimy o zajmowanie miejsc na chórze oraz miejsc stojących, gdyż miejsca w ławkach są w całości zajęte przez kandydatów do bierzmowania i ich świadków.
 • We wtorek o godz. 18.00 Eucharystia w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • Od wtorku do czwartku rekolekcje dla dzieci z naszych szkół podstawowych i gimnazjum nr 16. Rekolekcje poprowadzą Siostry Służebniczki z Leśnicy.
 • W środę katecheza dla dorosłych o godz. 18.45. Zapraszamy
 • W środę przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.
 • W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 8.30 i 17.15. Do Drogi Krzyżowej możemy także dołączyć modlitwę za naszych zmarłych. Zalecki-wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 9.00
 • W sobotę rodzinne planszogranie w Domu Parafialnym od godz. 14.00
 • Również w sobotę wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ma swój dzień skupienia na Janku. Początek o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału także parafian.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła, zaś przed kościołem ogólnopolska zbiórka na pomoc dla dzieci z Afryki.
 • Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Przypominamy, że w naszym kościele okazja do spowiedzi jest codziennie przed każdą Mszą św. oraz od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. oraz w soboty od godz. 17.00 do 18.00.
 • Wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się w naszym kościele w dniach od 31 marca do 3 kwietnia
 • Wszystkich parafian rozliczających się z Urzędem Skarbowym zachęcam do podarowanie na nasz kościół 1% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze. Kancelaria parafialna służy pomocą przy wypisaniu i złożeniu w Urzędzie Skarbowym stosownego PIT-u. (do kancelarii należy przynieść dokumenty za rok 2018 jak również 2017)
Logo YouTube