Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

16-03-2019

Ogłoszenia 17.03.2019r.

 • Dziś II niedziela Wielkiego Postu. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła, a przed kościołem ogólnopolska zbiórka na pomoc dla dzieci z Afryki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00.
 • Przed kościołem wolontariusze fundacji Betlehem Dom Chleba prowadzą sprzedaż ciasta.
 • W poniedziałek katecheza dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii. Dziewczynki o godz. 16.00; chłopcy o godz. 17.00.
 • W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. za nasze miasto Zabrze na godz. 18.00. Po Mszy św. wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 • Od poniedziałku do środy rekolekcje dla młodzieży szkół średnich.
 • We wtorek uroczystość św. Józefa.
 • We wtorek wyjazd pielgrzymki do Libanu.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna. Po nowennie zapraszamy do kaplicy naszego Domu Parafialnego na modlitwę za mężczyzn, z okazji uroczystości św. Józefa. Spotkanie poprowadzą kobiety.
 • W środę o godz. 18.45 spotkanie Zabrzańskiej sekcji KIK-u.
 • W czwartek Msza św. szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00.
 • W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz.8.30 i 17.15.
 • W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewne „Trzy kwadranse przy relikwiach św. Ojca Pio”.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla dzieci niepełnosprawnych w Rusinowicach, a przed kościołem zbiórka na działalność edukacyjno-opiekuńczą sióstr Służebniczek z Leśnicy, które prowadziły nam w tym roku rekolekcje dla dzieci w dniach 12-14 marca.
 • Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Przypominamy, że w naszym kościele okazja do spowiedzi jest codziennie przed każdą Mszą św. oraz od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. oraz w soboty od godz. 17.00 do 18.00.
 • Wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się w naszym kościele w dniach od 31 marca do 3 kwietnia.
 • Ks. Marcin zaprasza na „Noc Pokuty” 29/30 marca (z piątku na sobotę) w Turzy Śl. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej 6 kwietnia. Zapisy od wtorku w kancelarii parafialnej.
 • Wszystkich parafian rozliczających się z Urzędem Skarbowym zachęcam do podarowanie na nasz kościół 1% swojego podatku.
Logo YouTube