Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

12-05-2019

Ogłoszenia 12.05.2019r.

 • Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Dziś na Mszy o godz. 11.15 grupa dzieci przystępuje do I-Komunii Świętej. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.00, które poprowadzą dzieci I-Komunijne oraz na nabożeństwo majowe o godz. 17.20.
 • Dzieci I-Komunijne, w ramach białego tygodnia, będą uczestniczyć przez cały tydzień w Mszach wieczornych i nabożeństwach majowych w swoich strojach komunijnych. W środę wraz z ks. proboszczem, katechetami i rodzicami udają się na pielgrzymkę dziękczynną na Górę św. Anny. Są jeszcze wolne miejsca. Zbiórka przed kościołem o godz. 8.15. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w sobotę i niedzielę na godz. 17.20.
 • W poniedziałek Wieczór Fatimski. 17.00 Różaniec, 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe zakończone procesją dookoła kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna w ramach nabożeństwa majowego.
 • Msza szkolna w czwartek o godz. 17.00.
 • W przyszłą niedzielę w naszej katedrze w Gliwicach inauguracja Metropolitalnego Święta Rodziny.
 • W przyszłą niedzielę w naszej Wspólnocie gościć będziemy ks. Henryka Bardosza, który będzie nam głosił słowo Boże i poprosi o pomoc w zorganizowaniu wakacji dla niepełnosprawnych.
 • Zapraszamy do skorzystania z organizowanego przez naszą parafię wypoczynku dla seniorów jak również letniego wypoczynku dla dzieci w Ośrodku Caritas w Turzy. (Na turnusach dofinansowanych przez nasze miasto pozostało jeż tyko kilka miejsc.)
 • Pielgrzymki parafialne.
  • 29 maja – do Lubecka (+ kościół św. Anny w Lublińcu + piknik w Turzy)
  • 05. – 7.06. – Turnus wypoczynkowy w Turzy
  • 21-23.06. – pielgrzymka do Annaberg, Mariazell i Altotting
   Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Trwa ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Zachęcamy do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie darna100.pl.
 • Po zakończeniu Eucharystii chętnych, którzy chcą się włączyć w Apostolat Wspierania Powołań prosimy o podejście do ks. Tomasza do zakrystii.
Logo YouTube