Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

08-06-2019

Ogłoszenia 09-16.06.2019r.

 • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w tradycji nazywana Zielonymi Świętami. Uroczystość ta kończy radosny obchód okresu wielkanocnego. Nieszpory o Duchu św. połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.20. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Serca Pana Jezusa:

– w niedzielę i poniedziałek o godz. 17.20

– od wtorku do piątku po wieczornej Mszy św.

– w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.

 • Jutro obchodzimy drugi Dzień Zielonych Świąt jako święto NMP Matki Kościoła. Msze o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.20. Kolekta na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany przez Caritas. Tradycyjnie także po Mszy o godz. 18.00 poświęcenie samochodów i motocykli na rozpoczęcie sezonu turystycznego.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i Nowenna.
 • W czwartek Wieczór Fatimski. Msza o godz. 17.00, różaniec i procesja wokół kościoła.
 • W piątek spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i czcicieli św. Franciszka po Mszy św. o godz. 8.00.
 • W sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Matki Bożej Pokornej w Rudach (Msza św. o godz. 11.00). Dojazd indywidualnie.
 • W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Świętej, kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na spłatę należności za remont wieży naszego kościoła.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się w Zabrzu „Marsz dla Życia” z udziałem ks. bpa Andrzeja Iwaneckiego. Szczegóły na plakatach.
 • 29 czerwca gościć będziemy w naszym kościele Raymonda Nadera, dyrektora katolickiej telewizji Tele-Lumiere, mistyka i głosiciela orędzia św. Charbela
 • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka, są również okolicznościowe książki z okazji 40 rocznicy I Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Mniejsze po 5 zł. i albumowe po 20 zł. zachęcamy do lektury.
Logo YouTube