Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

15-06-2019

Ogłoszenia 16.06.2019r.

 • Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej. Uroczystość ta kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Modlitwie wiernych polecamy parafian, którzy nie wypełniając tego obowiązku sami wyłączają się ze Wspólnoty Kościoła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na spłatę należności za remont wieży naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ

– dziś (niedziela) o godz. 17.20.

– od poniedziałku do środy i w piątek po wieczornej Mszy św.

– w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00

 • Jutro przypada 20 rocznica pobytu ojca św. Jana Pawła II w Gliwicach. Zapraszamy na dziękczynną Mszę św. do katedry na godz. 18.00
 • Wspólnota Misericordia zaprasza w poniedziałek na „wieczór uwielbienia”. Początek po nabożeństwie do NSPJ.
 • Dzieci do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała prosimy na próbę we wtorek o godz. 16.30. Parafian prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów do sypania przed Najśw. Sakramentem.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i Nowenna.
 • W środę zapraszamy naszą młodzież i dzieci na Mszę św na godz. 8.00 z okazji zakończenia Roku Szkolnego. Przed Mszą okazja do spowiedzi.
 • W środę spotkanie członków i sympatyków KIK-u na temat „wspomnienie o profesorze Janie Rychłym, w 10 rocznicę śmierci”. Zapraszamy do Domu Parafialnego po nabożeństwie do NSPJ.
 • W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W tym dniu Lud Chrześcijański składa publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesjach. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o godz. 8.30 ulicami 3-Maja, Krasińskiego, Wallek-Walewskiego, Roosevelta, 3-Maja. Msze w naszym kościele w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy o godz. 10.00, która wypada ze względu na procesję. Zachęcamy do licznego udziału w procesji. Prosimy by dzieci z klas III przyszły w swoich strojach komunijnych. Kolekta na potrzeby naszej parafii.
 • Prosimy o udekorowanie trasy procesji (emblematy do ustrojenia okien możemy także nabyć w naszej kancelerii parafialnej) i pomoc w budowaniu ołtarzy. Chętnych do pomocy w budowaniu ołtarzy prosimy o zgłoszenie się po Mszy do zakrystii.
 • W dawnej Oktawie Bożego Ciała (od piątku do następnego czwartku) zapraszamy szczególnie do udziału we Mszach św. o godz. 18.00 połączonych z procesją teoforyczną dookoła kościoła z Najświętszym Sakramentem. Niech w tych dniach nie zabraknie też w kościele i na procesjach dzieci w strojach komunijnych, pozostałych dzieci oraz młodzieży.
 • W piątek o godz. 5.30 wyjazd pielgrzymki do Mariazell. Powrót w niedzielę ok. 22.00.
 • W piątek kancelaria będzie czynna w godz. 8.30 -12.00. W tym też dniu mamy prawo skorzystać z dyspensy od zachowania piątkowego postu, udzielonej przez ks. Biskupa.
 • W przyszłą niedzielę przypada „Dzień Ojca”. Msza w intencji naszych ojców o godz. 11.15. Kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie kościoła. Przed kościołem wolontariusze fundacji „Betlehem dom chleba” będą sprzedawać „kołocze dobroczynne”
 • W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 spotkanie modlitewne „Trzy kwadranse przy relikwiach św. ojca Pio” Zapraszamy.
 • 29 czerwca gościć będziemy w naszym kościele Raymonda Nadera, dyrektora katolickiej telewizji Tele-Lumiere, mistyka i głosiciela orędzia św. Charbela
 • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Jest też nowy numer naszego Miesięcznika „Odkryj co zakryte..” a w nim m.in. artykuł o finansach parafii.
 • Na placu probostwa stoją kontenery na makulaturę. Zachęcamy do włączenia się do akcji „Makulatura na misje”. Przynosząc makulaturę wspierasz budowę studni w Sudanie Południowym.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji od 22.09. do 02.10.2019. Szczegółowy program w „Odkryj co zakryte..” i na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Logo YouTube