Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

15-08-2019

Ogłoszenia 11-18.08.2019r.

 • Dziś 19 niedziela zwykła w ciągu roku. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • We wtorek „Dzień Fatimski”. O 18.00 Msza zbiorowa z kazaniem a po niej różaniec i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Wtorkowa nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w ramach wieczoru fatimskiego.
 • W czwartek święto nakazane Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu błogosławimy kwiaty i zioła. Zapraszamy.
 • W czwartek z naszej katedry wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe w naszym Domu Parafialnym jutro, 12 sierpnia, o godz. 18.45. Osoby, które nie mogą pójść na pielgrzymkę, ale chcą nam towarzyszyć duchowo mogą przy stoliku z prasą zakupić znaczek „duchowego pielgrzyma”.
 • W piątek o godz. 17.20 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 • W sobotę uroczystość św. Jacka, głównego patrona Metropolii Górnośląskiej.
 • W sobotę na Jasną Górę wkracza nasza diecezjalna pielgrzymka. Przywitanie pielgrzymów około godz. 14.00 a Msza na zakończenie na Jasnogórskich Wałach o godz. 15.00. Istnieje możliwość dojechania autobusem na zakończenie Pielgrzymki. Wyjazd o godz. 10.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • W sobotę i niedzielę tradycyjna pielgrzymka na obchody kalwaryjskie z okazji Wniebowzięcia NMP na Górę św. Anny. Wyjazd o godz. 9.00
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się stanowa pielgrzymka dziewcząt i kobiet do Piekar Śl.
 • Również w przyszła niedzielę zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka do zaprzyjaźnionej parafii w Sośnicy. Suma odpustowa o godz. 12.00 a nieszpory o godz. 15.00
 • W przyszłą niedzielę w naszej Wspólnocie gościć będzie ks. Marcin Paś diecezjalny duszpasterz młodzieży, który będzie nam głosił słowo Boże. Kolekta przeznaczona będzie na spłatę zadłużenia za remont wieży naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na diecezjalne duszpasterstwo młodzieży.
 • Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu, by swoją ofiarą pomóc ludziom zniewolonym przez nałogi.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania

     26 VIII     – Panewniki (do św. Ludwika), Kochłowice (NMP z Lourdes)

       10 IX    – Gidle, Przeprośna Górka i Turza k/Lisowa

  10-19 IX    – Ośrodek Caritas w Turz

       12 IX    – Piekary Śl. (odpust)

        zapisy w kancelarii parafialnej

Logo YouTube