Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

24-08-2019

Ogłoszenia 18-24.08.2019r.

  • Dziś 20 niedziela zwykła w ciągu roku. W naszej Wspólnocie witamy ks. Marcina Pasia, diecezjalnego duszpasterza młodzieży, który głosił nam słowo Boże. Kolekta przeznaczona jest na spłatę zadłużenia za remont wieży naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na diecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • W niedzielne popołudnie zapraszamy na nieszpory o godz. 17.20.
  • Dzisiejsza niedziela jest także dniem Pielgrzymki Niewiast do Piekar Śląskich. Trwamy w duchowej łączności z kobietami modlącymi się u naszej Śląskiej Gospodyni.
  • Zapraszamy na dzisiejsze uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka do zaprzyjaźnionej parafii w Sośnicy. Suma odpustowa o godz. 12.00 a nieszpory o godz. 15.00
  • W poniedziałek powrót dzieci z 4 turnusu kolonijnego w Ośrodku Caritas w Turzy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie kolonii dla naszych dzieci. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z panią kierownik Danutą Weps na czele. Dziękujemy naszemu Miastu za dofinansowanie pobytu 70 dzieci na koloniach. Dziękujemy sponsorom i dobroczyńcom. Bóg zapłać!
  • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy a po niej nowenna.
  • W piątek swoje urodziny obchodzi ks. prałat Józef Kusche. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
  • Decyzją ks. Biskupa, w przyszłą niedzielę kończy posługę w naszej parafii ks. Marcin Wojtczak. Msza dziękczynna za Jego posługę o godz. 11.15.
  • W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na diecezjalny fundusz inwestycyjny.
  • Ośrodek formacyjno-wypoczynkowy Caritas Diecezji Gliwickiej w Turzy wraz z naszą Parafią organizuje w dniach od 10 do 19 września br. wypoczynek dla osób starszych. Koszt 550 zł. (w cenie przejazd z Zabrza i z powrotem, pełne wyżywienie i zakwaterowanie). Zapisy w kancelarii parafialnej.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania

     26 VIII    – Panewniki (do św. Ludwika), Kochłowice (NMP z Lourdes)

       10 IX    – Gidle, Przeprośna Górka i Turza k/Lisowa

       12 IX    – Piekary Śl. (odpust)

    zapisy w kancelarii parafialnej

Logo YouTube