Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

24-08-2019

Ogłoszenia 25.08-01.09.2019r.

 • Dziś 21 niedziela zwykła. Zapraszamy na nieszpory na godz. 17.20. Kolekta przeznaczona jest na diecezjalny fundusz inwestycyjny. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Decyzją ks. Biskupa, dziś kończy posługę w naszej parafii ks. Marcin Wojtczak. Msza dziękczynna za Jego posługę o godz. 11.15. Nowym wikarym został ks. Krzysztof Wycisk, który rozpocznie posługę od poniedziałku. W jego intencji Msza św. w sobotę o godz. 18.00. Ks. Marcinowi dziękujemy za jego zaangażowanie w posługę duszpasterską w naszej parafii a obydwu życzymy Bożego błogosławieństwa na nowych placówkach.
 • Jutro uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 • Jutro tradycyjna pielgrzymka do Panewnik. Po uczczeniu św. Ludwika chcemy pojechać do Kochłowic do sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Wyjazd o godz. 9.00. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Mamy jeszcze wolne miejsca.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • W sobotę od godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież do sakramentu pokuty przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
 • Od przyszłej niedzieli wracamy do stałego porządku nabożeństw.
 • W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o ochronę Świata Stworzonego (ustanowiony przez papieża Franciszka w 2015r.). Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne i Diecezję
 • Ośrodek formacyjno-wypoczynkowy Caritas Diecezji Gliwickiej w Turzy wraz z naszą Parafią organizuje w dniach od 10 do 19 września br. wypoczynek dla osób starszych. Koszt 550 zł. (w cenie przejazd z Zabrza i z powrotem, pełne wyżywienie i zakwaterowanie). Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Śląska Szkoła Ikonograficzna, wydział „Pantokrator”, działająca przy naszej parafii zaprasza na kurs pisania ikon dla początkujących. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej w zakładce Wydział „Pantokrator”
 • Na stoliku prasowym jest również nowy numer „Odkryj co Zakryte” a w nim m.in. o „przenosinach” księży i ciąg dalszy listy księży wikarych i rezydentów pracujących w naszej parafii. Przed kościołem nowy numer darmowego miesięcznika „Dobre Nowiny”. Życzymy owocnej lektury.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania

 • 12 IX – Piekary Śl. – uroczystości odpustowe.
 • 10 IX – Gidle, Przeprośna Górka i Turza k/Lisowa

             zapisy w kancelarii parafialnej.

Logo YouTube