Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

12-10-2019

Ogłoszenia 13.-20.10.2019r.

 • Dziś, w XXVIII niedzielę zwykłą, obchodzimy Dzień Papieski – chcemy pamiętać szczególnie o nauczaniu św. Jana Pawła II. Dziś także Dzień Fatimski dlatego zapraszam na fatimski różaniec i procesję z figurą Matki Bożej na godz. 17.00.
 • W naszej Wspólnocie Parafialnej dzisiejsza niedziela jest również uroczystością 119 rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za ten Dom Boży, za to miejsce, które On napełnia swoją obecnością. Dziękujemy za tych, którzy budowali tę świątynię, troszczyli się i troszczą o jej piękno. Dziękujemy Bogu za kapłanów, którzy tu przez lata pełnili posługę duszpasterską i wszystkich tych, którzy angażowali się we wszystkie dobre dzieła naszej parafii.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta wspiera zdolną młodzież z uboższych rodzin w zdobyciu wykształcenia. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Trwa październik, miesiąc poświęcony MB Różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy także do odmawiania różańca w naszych rodzinach, które są Domowymi Sanktuariami Kościoła.
 • W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji naszych nauczycieli i wychowawców.
 • We wtorek nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15, a o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej.
 • W środę swoje imieniny obchodzi ks. biskup senior Gerard Kusz. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 • W środę spotkanie naszego KIK-u po wieczornej Mszy św.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza szkolna, a po niej różaniec.
 • W piątek święto św. Łukasza patrona służby zdrowia.
 • W piątek spotkanie rodziców Dzieci Maryji po wieczornej Mszy św.
 • W sobotę pielgrzymka Apostolstolatu Powołań im. ks. Teodora Christopha. Wyjazd o godz. 9.45. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • W sobotę w naszym Domu Parafialnym – planszogranie o godz. 14.00
 • W przyszłą niedzielę Niedziela Misyjna. Kolekta na misje.
 • Na wiosnę skończyła się kadencja naszej Rady Parafialnej i czekają nas nowe wybory. Dlatego w duchu odpowiedzialności za Parafię prosimy o podawanie kandydatów do nowej rady. Można to zrobić przez najbliższy tydzień wrzucając kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania naszego kandydata do dużej skarbony, która od jutra będzie stała z tyłu kościoła.
Logo YouTube