Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

16-11-2019

Ogłoszenia 17-24.11. 2019r.

 • Dziś XXXIII Niedziela Zwykła. Obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich, ogłoszony przez papieża Franciszka. Kolekta na spłatę należności za remont wieży naszego kościoła. Przed kościołem zbiórka żywności i pieniędzy na pomoc dla ubogich.
 • Nieszpory niedzielne o godz. 17.20
 • Ks. Krzysztof zaprasza w dniach 25.05. – 7.06. 2020 r. na pielgrzymkę „Śladami św. Pawła” do Turcji. Spotkanie organizacyjne w dziś o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 • W poniedziałek po Mszy Świętej wieczór uwielbienia prowadzony przez grupę modlitewną „Misericordia”.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W środę z Templariuszami modlimy się o nawrócenie wrogów Kościoła. Po Eucharystii KIK zaprasza na spotkanie w Domu Parafialnym „Wileńskie Ponary w relacjach świadków dramatycznych wydarzeń i rola Stowarzyszenia Rodziny Ponarskiej”
 • W czwartek Msza Święta szkolna 0 godz. 17.00.
 • W piątek o godz. 18.00 w kinie Roma III Zabrzański „Wieczór z Nim”. Szczegóły na plakatach
  i facebooku.
 • W sobotę o godz. 14.00  Msza Święta w intencji żyjących i ++ Lwowian i Kresowian w rocznicę obrony Lwowa.
 • W sobotę w Domu Parafialnym od godz. 10.00 do 12.00, „wydawka” rzeczy i żywności dla ubogich. Przypominamy także o działającej przy naszym Domu Parafialnym „Jadłodzielni”. 
 • W sobotę po wieczornej Eucharystii nabożeństwo „Trzy kwadranse przy relikwiach o. Pio”
 • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msza św. o godz. 11.15  w intencji naszego chóru parafialnego św. Cecylii, z okazji ich święta patronalnego. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na utrzymanie naszego kościoła.
 • W kancelarii parafialnej można dla dzieci zakupić lampiony roratnie w cenie 20 zł, a także świąteczne świece ozdobne w cenach od 15 do 60 zł.
 • Tegoroczne rekolekcje adwentowe odbędą się od I Niedzieli Adwentu. (30.11. – 4.12.)
 • Przypominamy, że w ramach ogrzewania kościoła, ławki zostały podzielone na trzy sektory. (przód, środek i tył) Prosimy by na Mszach Świętych w tygodniu zajmować miejsca z przodu kościoła, bo w te dni (ze względów ekonomicznych) będzie załączany tylko pierwszy sektor.
 • Nasz Parafia wraz z Ośrodkiem Caritas w Turzy organizuje zimowisko w dniach 13 – 20.01.2020 r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Na stoliku prasowym m.in. Gość Niedzielny oraz nasz miesięcznik parafialny „Odkryj co zakryte…” a w nim relacja z pielgrzymki Apostolatu Wspierania Powołań oraz skład nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
Logo YouTube