Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

25-01-2020

Ogłoszenia 26.01.2020r

 • Dziś 3 Niedziela Zwykła w ciągu roku. Z ustanowienia papieża Franciszka, obchodzimy ją jako Niedzielę Słowa Bożego. Jest to także Dzień Chorych na Trąd. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20. Kolekta na utrzymanie naszej Parafii.
 • Wczoraj zakończył się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Z tej okazji dziś w kościele ewangelickim nabożeństwo ekumeniczne o godz. 10.15.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 w Domu Parafialnym katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • W środę katecheza dla dorosłych o godz. 18.45 w Domu Parafialnym.
 • W czwartek zapraszamy seniorów na spotkanie kolędowe do Domu Parafialnego na godz. 10.00.
 • W czwartek Msza szkolna o godz. 17.00
 • W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 • W minionym tygodniu zakończyła się kolęda. Jeśli jakaś rodzina nie mogła przyjąć księdza z błogosławieństwem w wyznaczonym terminie, to istnieje możliwość zaproszenia na kolędę dodatkową w sobotę, 1 lutego, od godz. 11.00. Tradycyjnie, 2 lutego, Msza w intencji wszystkich rodzin naszej parafii przyjmujących odwiedziny kolędowe o godz. 8.30. Kolekta kolędowa w przyszłą niedzielę.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Do kościoła przynosimy świece, które poświęcone podczas liturgii przypominają nam, iż Jezus jest Światłością Świata. (świece można nabyć także przy stoliku prasowym za 5 zł.)
 • Dzieci przygotowujące się do I-Komunii zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę o godz. 10.00, na której poświęcimy dzieciom świece do Komunii.
 • Święto Ofiarowania Pańskiego jest też Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się za wszystkich powołanych do życia według rad ewangelicznych. Również kolekta przeznaczona jest, zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, na utrzymanie klasztorów klauzurowych.
 • W Przyszłą niedzielę Skauci Europy zapraszają na krótki koncert świąteczny po Mszy o godz. 13.00. W programie m.in. utwory kompozytorów baroku.
 • W Przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert kolędowy naszego chóru św. Cecylii i chórów zaprzyjaźnionych o godz. 17.00 w kościele.
 • Od przyszłej niedzieli rusza kolejny cykl nauk przedślubnych. Pierwsze spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 17.00. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej w zakładce nauki przedślubne.
 • Wszystkich parafian rozliczających się z Urzędem Skarbowym zachęcam do podarowanie na nasz kościół 1% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze. Kancelaria parafialna służy pomocą przy wypisaniu stosownego PIT-u.
 • Przed kościołem można nabyć nową książkę ks. prałata Józefa Kusche „Odkryj co zakryte”.
 • Kolekta z poprzedniej niedzieli to 5.390 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 

Logo YouTube