Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

04-01-2020

Ogłoszenia 5.01.2020r

 • Dziś druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. Nieszpory o godz. 17.20. Kolekta na Seminarium Duchowne i diecezję.
 • Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana w tradycji Świętem Trzech Króli. Zgodnie z sugestią naszych biskupów Msza św. o godz. 8.30 będzie odprawiona w języku łacińskim dla podkreślenia powszechności Kościoła. Podczas każdej Mszy poświęcenie kredy, wody i kadzidła. Kolekta, podobnie jak ofiara przy żłóbku, przeznaczona jest na cele misyjne.
 • Jutro 27 rocznica sakry biskupiej ks. biskupa Jana Kopca. Pamiętajmy o naszym Ordynariuszu w modlitwach.
 • Jutro zapraszamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli, który nawiązuje do tradycji wystawiania jasełek ulicznych. Barwny korowód złożony z dorosłych i dzieci, przejdzie ulicami naszego miasta łącząc religijną tradycję ze współczesnością.  Orszak poprowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Jego przemarsz rozpocznie się o godz. 14.00.  Jedna z grup wyruszy spod kościoła oo Franciszkanów (godz. 13.45), a kolorem dominującym będzie tu kolor czerwony. Druga grupa, z dominującym kolorem niebieskim, wyruszy spod kościoła Św. Józefa. Natomiast trzecia grupa, w której dominował będzie kolor żółty wyruszy spod Hali Pogoni. Wszystkie grupy spotkają się na placu Muzeum Górnictwa Węglowego i razem przejdą przed kościół św. Anny. Na zakończenie koncert kolędowy orkiestry kameralnej Opery Śląskiej w Bytomiu z parafialnym chórem św. Cecylii w kościele.
 • Również jutro dzień modlitwy ze św. Charbelem. Nabożeństwo ku jego czci o godz. 17.20 a Msza o godz. 18.00.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Boskiej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę szkolną i adorację przy żłóbku na godz. 17.00
 • W piątek po Mszy o godz. 8.00 w kościele spotkanie czcicieli św. Franciszka.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie naszej parafii.
 • Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin – Kolęda. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce i opublikowany na naszej stronie internetowej. Zaproszeniem do odwiedzin w naszych mieszkaniach są otwarte drzwi, bądź umieszczona na drzwiach kartka z napisem „kolęda”. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczamy na  malowanie kościoła. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary.
 • Parafia wraz z Ośrodkiem Caritas w Turzy organizuje zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży w dniach od 13 do 20 stycznia. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Z powodu małego zainteresowania nie odbędzie się pielgrzymka Śladami św. Pawła do Turcji. Osoby, które wpłaciły zaliczkę mogą ją odebrać w kancelarii parafialnej.
 • Kolekty
  • Z poprzedniej niedzieli 4895 zł. (Potrzeby Seminarium Duchownego i Diecezji)
  • Stary i Nowy Rok 6450 zł. (Na utrzymanie naszego kościoła)

Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Logo YouTube