Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

02-02-2020

Ogłoszenia 2.02.2020r.

 • Dziś święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Do kościoła przynosimy świece, które poświęcone podczas liturgii przypominają nam, iż Jezus jest Światłością Świata.
 • Święto Ofiarowania Pańskiego jest też Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się za wszystkich powołanych do życia według rad ewangelicznych. Również przed kościołem prowadzona jest zbiórka przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych.
 • Zakończyliśmy Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Msza w intencji wszystkich rodzin naszej parafii przyjmujących odwiedziny kolędowe dziś o godz. 8.30. oraz kolekta kolędowa. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z okazji odwiedzin duszpasterskich, zarówno w naszych domach jak i w kościele, które przeznaczamy na malowanie naszego kościoła.
 • Kończymy dziś okres śpiewu kolęd. Skauci Europy zapraszają na krótki koncert świąteczny po Mszy o godz. 13.00. Zaś o godz. 17.00 w kościele koncert kolędowy naszego chóru św. Cecylii i chórów zaprzyjaźnionych. Zapraszamy.
 • Dziś rusza kolejny cykl nauk przedślubnych. Pierwsze spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 17.00. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej w zakładce nauki przedślubne.
 • Jutro wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Na zakończenie Mszy będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa ku jego czci.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 w Domu Parafialnym katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • W poniedziałek o godz. 18.00 Msza przez wstawiennictwo św. Charbela, a po niej modlitwa przy relikwiach i błogosławieństwo olejem św. Charbela. Zapraszamy.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • W środę wspomnienie św. Agaty. Ku jej czci po każdej Mszy poświęcenie wody i chleba.
 • KIK zaprasza w środę na Mszę o godz. 18.00 w kościele i po niej na spotkanie w Domu Parafialnym.
 • W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msza za kapłanów o godz. 8.00 a po niej nabożeństwo. Msza szkolna o godz. 17.00
 • Piątek jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa wynagradzające po Mszy o godz. 8.00 i o godz. 17.20.
 • W piątek Msza młodzieżowa o godz. 19.00. Przed Mszą okazja do spowiedzi.
 • W sobotę ks. biskup senior Jan Wieczorek obchodzi swoje urodziny. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 • Wszystkich parafian zachęcamy do podarowanie na nasz kościół 1% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze. Kancelaria parafialna służy pomocą w wypełnieniu stosownych dokumentów.
 • W Informatorze Parafialnym statystyka parafialna oraz informacje o kosztach poniesionych przez Parafię w styczniu.
 • Kolekta z poprzedniej niedzieli to 5.030 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Okazja do spowiedzi w naszym kościele codziennie przed każdą Mszą św. oraz w sobotę od godz. 17.00. Od jutra będzie można skorzystać ze spowiedzi także w ramach tzw stałego konfesjonału od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-12.00 i 16.00-18.00. Posługę w konfesjonale stałym pełnią kapłani naszego dekanatu.
Logo YouTube