Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

22-03-2020

Ogłoszenia 22.03.2020

 • LIST KS. PROBOSZCZA GRZEGORZA SKOPA DO RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH.
 • Dziś IV niedziela Wielkiego Postu.
 • Decyzją ks. Biskupa odwołane zostały planowe godziny Mszy św. we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Gliwickiej. Jednak codziennie rano przed otwarciem kościoła odprawiane są wszystkie zamówione na dany dzień intencje, jednak bez udziału ludu. Codziennie jest też odprawiamy Mszę św. do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
 • Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. oraz w soboty od godz. 17.00 do 18.00. i w niedzielę piętnaście minut przed planowymi godzinami rozpoczęcia Mszy (z wyjątkiem godz. 7.00) mimo iż Msze św. są odprawiane bez udziału ludu w godzinach porannych. Kapłani też, na prośbę parafian, udzielają Komunii św. wiernym.
 • Biskup udziela dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św; jednocześnie przypomina o możliwości uczestniczenia w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności są podane godziny transmisji Mszy św. w radio i telewizji oraz link dzięki, któremu możemy uczestniczyć w Mszach i modlitwach przed cudownym obrazem na Jasnej Górze.
 • Zawieszone zostają nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
 • Nasz kościół będzie otwarty codziennie od godz. 8.00 do 18.00 by wierni mogli w indywidualnej modlitwie adorować Najświętszy Sakrament.
 • Nasi kapłani codziennie o godz. 20.30 odmawiają wspólnie różaniec Kompletę i Apel Jasnogórski w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii. Zachęcamy też wiernych do łączności w tej modlitwie w swoich rodzinnych domach.
 • Kancelaria parafialna jest czynna tylko we wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 12.00. i to tylko w sprawach pogrzebowych.
 • W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 • Dom Dziennego Pobytu „Rodzina” Caritas Diecezji Gliwickiej przygotowuje dwudaniowe obiady i dostarcza je od poniedziałku do niedzieli bezpośrednio do mieszkań osób starszych i niepełnosprawnych w cenie 16 zł. Więcej informacji pod numerem telefonu: 32 274-74-06
 • Wiele rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii pyta o tę uroczystość. Zajęcia szkolne zostały odwołane do Wielkanocy; istnieje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób; nie odbyły się rekolekcje parafialne i szkolne; nie odbyło się planowane spotkanie z rodzicami; odwołane są Msze szkolne i katechezy przyparafialne; odwołano przymiarkę strojów komunijnych; także termin I-Spowiedzi naszych dzieci zostaje przesunięty. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy więc w stanie powiedzieć kategorycznie, że termin uroczystości komunijnych będzie utrzymany bądź przesunięty. Jednak już dziś zapraszam rodziców na spotkanie, na którym te ważne decyzje będą wspólnie z wami podjęte w pierwszy możliwym termie. Zachęcam także by z dziećmi uczestniczyć we Mszach niedzielnych transmitowanych przez Telewizję i Internet. Niech to nie będzie tylko bierne wysłuchanie – obejrzenie transmisji, ale czynne uczestnictwo ze wspólnym śpiewem modlitwą i zasłuchaniem w słowo Boże.
Logo YouTube