Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

28-03-2020

Ogłoszenia 29.03.2020

 • Dziś V niedziela Wielkiego Postu.
 • Decyzją ks. Biskupa odwołane zostały planowe godziny Mszy Świętych we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Gliwickiej. Codziennie rano przed otwarciem kościoła odprawiane są wszystkie zamówione na dany dzień intencje, jednak bez udziału ludu, oraz  Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii. Zawieszone zostały nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej i inne nabożeństwa. Nie ma też w kościele wspólnie odmawianej koronki do Miłosierdzia Bożego.
 • Ze względu na nadzwyczajne i poważne okoliczności wierni są uprawnieni do skorzystania z nadzwyczajnej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego, podjętego z Miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie: mocne postanowienie przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, gdy tylko będzie to możliwe i wyznanie grzechów odpuszczonych w sposób nadzwyczajny w sakramentalnej spowiedzi pod sankcją wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny. Nie będzie w parafii  spowiedzi przedświątecznej. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie na probostwie od 16.00 do 18.00.
 • Biskup udziela dyspensy od obowiązku udziału w Niedzielnej Mszy Świętej; jednocześnie przypominamy o możliwości uczestniczenia w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności są podane godziny transmisji Mszy Świętych w Radiu i Telewizji oraz link dzięki, któremu możemy uczestniczyć w Mszach i modlitwach przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze.
 • Ze względu na stan epidemiczny wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez Komunię Świętą Duchową, którą można przyjąć posługując się następującą modlitwą:

Jezu mój, wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę zjednoczyć się z Tobą w mojej duszy. Ponieważ teraz nie mogę Cie przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mego serca. Jednoczę się z Tobą jakbyś rzeczywiście był we mnie obecny, oddaję Ci się zupełnie i proszę gorąco: nie dozwól, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie. Amen.

 • Nasz kościół będzie otwarty codziennie od godz. 8.00 do 18.00 by wierni mogli w indywidualnej modlitwie adorować Najświętszy Sakrament. Przypominamy, że zgodnie z przepisami państwowymi nie może być w kościele równocześnie więcej niż 5 osób.
 • Nasi kapłani codziennie o godz. 20.30 odmawiają wspólnie Różaniec, Kompletę, Suplikacje i Apel Jasnogórski w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii. Zachęcamy też wiernych do łączności w tej modlitwie w swoich rodzinnych domach. Modlitwa ta jest transmitowana przez Facebook’a.
 • Kancelaria Parafialna jest czynna tylko we wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 12.00. i to tylko w sprawach pogrzebowych.
 • W tym tygodniu będziemy przeżywali dni eucharystyczne. I czwartek z modlitwą za kapłanów; I piątek poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i I sobota poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Ze względu na stan epidemiczny nie będzie przedświątecznych odwiedzin chorych.
 • W przyszłą niedzielę nie będzie poświęcenia palm. Zostało też odwołane spotkanie młodych w naszej Katedrze.
 • Serdecznie dziękujemy parafianom za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno do skarbonek w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
 • Caritas w czasie epidemii stara się nieść pomoc najsłabszym. Na ten cel w parafiach co roku rozprowadzane są świece na stół wielkanocny. W tym roku wyjątkowo te świece można nabywać tylko na probostwie.
 • Dom Dziennego Pobytu „Rodzina” Caritas Diecezji Gliwickiej przygotowuje dwudaniowe obiady i dostarcza je od poniedziałku do niedzieli bezpośrednio do mieszkań osób starszych i niepełnosprawnych w cenie 16 zł. Więcej informacji pod numerem telefonu: 32 274-74-06
Logo YouTube