Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

15-04-2020

Ogłoszenia 12.04.2020

 • Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa. Transmisja Mszy z naszego kościoła dziś i jutro o godz. 9.00.
 • Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 • Kancelaria parafialna jest czynna tylko we wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 12.00.
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Transmisja Mszy z naszego kościoła o godz. 9.00.
 • Nasz kościół będzie otwarty w niedzielę i II święto od 10.00 do 18.00 a w dni powszednie od godz. 8.00 do 18.00 by wierni mogli wstąpić na indywidualną modlitwę. Przypominamy, że zgodnie z przepisami państwowymi nie może być w kościele równocześnie więcej niż 5 osób.
 • Nasi kapłani codziennie o godz. 20.30 odmawiają wspólnie różaniec kompletę, suplikacje i Apel Jasnogórski w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii. Zachęcamy też wiernych do łączności w tej modlitwie w swoich rodzinnych domach. Modlitwa ta jest też transmitowana przez facebook’a
 • Decyzją ks. Biskupa odwołane zostały planowe godziny Mszy św. Codziennie rano przed otwarciem kościoła odprawiane są wszystkie zamówione na dany dzień intencje, jednak bez udziału ludu. Codziennie jest też odprawiamy Mszę św. do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
 • Biskup udziela dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św; jednocześnie przypominamy o możliwości uczestniczenia w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności są podane godziny transmisji Mszy św. w radio i telewizji oraz link dzięki, któremu możemy uczestniczyć w Mszach i modlitwach przed cudownym obrazem na Jasnej Górze.
 • Ze względu na stan epidemii wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez komunię świętą duchową, którą można przyjąć posługując się następującą modlitwą: Jezu mój, wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę zjednoczyć się z Tobą w mojej duszy. Ponieważ teraz nie mogę Cie przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mego serca. Jednoczę się z Tobą jakbyś rzeczywiście był we mnie obecny, oddaję Ci się zupełnie i proszę gorąco: nie dozwól, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie. Amen.
 • Serdecznie dziękujemy parafianom za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno do skarbonek w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
 • Dom Dziennego Pobytu „Rodzina” Caritas Diecezji Gliwickiej przygotowuje dwudaniowe obiady i dostarcza je od poniedziałku do niedzieli bezpośrednio do mieszkań osób starszych i niepełnosprawnych w cenie 16 zł. Więcej informacji pod numerem telefonu: 32 274-74-06
Logo YouTube