Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

25-04-2020

Ogłoszenia 26.04.2020

 • Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Niedziela Biblijna. Zachęcamy do czytania dziś w naszych rodzinach Ewangelii według św. Mateusza. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii.
 • Przypominamy, że nasz kościół ma powierzchnię użytkową 1660 m. kw. a więc może w nim przebywać równocześnie 110 osób. Wszyscy uczestnicy liturgii (z wyjątkiem kapłanów odprawiających Eucharystię) czy prywatnej adoracji muszą mieć zasłonięte usta i nos (np. maseczką, szalikiem czy chustką). Maseczki możemy zdjąć tylko by przyjąć Komunię św. By zachować między wiernymi bezpieczną odległość w ławkach zostały oznaczone białymi kartkami miejsca, które powinni w czasie liturgii zajmować wierni.
 • Nadal obowiązuje dyspensa ks. biskupa od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św; jednocześnie przypominamy o możliwości uczestniczenia w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności są podane godziny transmisji Mszy św. w radio i telewizji oraz link dzięki, któremu możemy uczestniczyć w Mszach i modlitwach przed cudownym obrazem na Jasnej Górze. Ze względu na stan epidemii wierni korzystający z dyspensy są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez komunię świętą duchową
 • Codziennie w naszym kościele trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Od poniedziałku okazja do spowiedzi w kościele przed każdą Mszą św. oraz w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna
 • W piątek rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w sobotę i niedzielę na godz. 17.20.
 • W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Msza za kapłanów o godz. 8.00 a po nie nabożeństwo I-czwartkowe.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy o godz. 8.00.
 • W sobotę liturgicznie obchodzimy uroczystość MB Królowej Polski przeniesioną z niedzieli. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.00, o 30 Msza św. w intencji Żywego Różańca i ich rodzin, rozważania i Różaniec.
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele
 • Z racji uroczystość MB Królowej Polski w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę za Ojczyznę z udziałem włodarzy naszego miasta na godz. 11.15
 • Serdecznie dziękujemy parafianom za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
 • Jest nowy i ubiegło-miesięczny nr Odkryj co zakryte…
Logo YouTube