Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

02-05-2020

Ogłoszenia 03.05.2020

  • Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła.
  • Dziś o godz. 11.15 Msza za Ojczyznę z udziałem włodarzy naszego miasta.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej a w sobotę i niedzielę na godz. 17.20.
  • W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta ku czci św. Charbela a po niej nabożeństwo majowe z modlitwą do świętego.
  • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna w ramach nabożeństwa majowego.
  • Spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii Świętej odbędą się w tym tygodniu w kościele. Rodziców dzieci z SP 3 i 6 w poniedziałek po nabożeństwie majowym ok 19.15, a z SP 36, 43 i pozostałych w czwartek po nabożeństwie majowym ok 18.15. Na spotkanie proszę przyjść bez dzieci.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy cykl nauk przedślubnych. Nauki odbywać się będą w kaplicy Domu Parafialnego o godz. 17.00. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Okazja do spowiedzi w kościele przed każdą Mszą św. oraz w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  • Serdecznie dziękujemy parafianom za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
  • Przypominamy, że nasz kościół ma powierzchnię użytkową 1660 m2 a więc może w nim przebywać równocześnie 110 osób. Wszyscy uczestnicy liturgii (z wyjątkiem kapłanów odprawiających Eucharystię) czy prywatnej adoracji muszą mieć zasłonięte usta i nos. Maseczki możemy zdjąć tylko by przyjąć Komunię św. Proszę zachowywać odstępy 2m między sobą podczas Komunii Świętej. By zachować między wiernymi bezpieczną odległość w ławkach, miejsca, które powinni w czasie liturgii zajmować wierni, zostały oznaczone białymi kartkami .
Logo YouTube