Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

09-05-2020

Ogłoszenia 10.05.2020

  • Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w sobotę i niedzielę na godz. 17.20.
  • Dziś rozpoczynamy nowy cykl nauk przedślubnych. Nabożeństwa z naukami odbywać się będą w niedziele w kaplicy Domu Parafialnego o godz. 17.00.
  • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna w ramach nabożeństwa majowego.
  • W środę zapraszamy na Wieczór Fatimski, który rozpoczniemy Mszą św. z homilią o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo majowe z rozważaniami różańcowymi. Ze względu na stan epidemiczny nie będzie tradycyjnej procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Jednak zachęcamy do przyniesienia świec na różaniec. Można też nabyć świecę – paschalik w cenie 3 zł. przy stoliku prasowym.
  • W tym tygodniu rocznice swoich święceń kapłańskich obchodzą ks. proboszcz Grzegorz Skop (30), ks. Piotr Torbus (15) oraz ks. Krzysztof Wycisk (4). Polecamy księży modlitwie parafian.
  • Okazja do spowiedzi w kościele przed każdą Mszą św. oraz w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  • Serdecznie dziękujemy parafianom za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
  • Przypominamy, że nasz kościół ma powierzchnię użytkową 1660 m. kw. a więc może w nim przebywać równocześnie 110 osób. Wszyscy uczestnicy liturgii (z wyjątkiem kapłanów odprawiających Eucharystię) czy prywatnej adoracji muszą mieć zasłonięte usta i nos. Maseczki możemy zdjąć tylko by przyjąć Komunię św. By zachować między wiernymi bezpieczną odległość w ławkach zostały oznaczone białymi kartkami miejsca, które powinni w czasie liturgii zajmować wierni.
Logo YouTube