Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

13-06-2020

Ogłoszenia 14.06.2020

  • Dziś 11 niedziela zwykła. Kolekta na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. O godz. 17.20 nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ połączone w procesją z Najświętszym Sakramentem.
  • W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy szczególnie do uczestnictwa we Mszach w tygodniu. Codziennie po Mszach wieczornych nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ połączone w procesją z Najświętszym Sakramentem. W czwartek zakończenie Oktawy i procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół naszego kościoła.
  • W poniedziałek po wieczornej liturgii adoracja Najświętszym Sakramentu prowadzona prze z grupę modlitewną Misericordia.
  • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. Nabożeństwa do NSPJ po każdej Mszy. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Przed pierwszą Mszą Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy o godz. 8.00
  • W przyszłą niedzielę kolekta na spłatę zadłużenia za remont naszej wieży.
  • Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 5170 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
  • Zapraszamy do skorzystania z organizowanego przez naszą parafię letniego wypoczynku dla dzieci w Ośrodku Caritas w Turzy. Więcej informacji w informatorze parafialnym, gablotkach i na parafialnej stronie internetowej i facebooku. Staramy się również, tak jak w latach poprzednich, o dotację na wypoczynek dla dzieci z rodzin uboższych. Na dzień dzisiejszy mamy zapewnienie z Naszego Miasta o dofinansowaniu wypoczynku dla dla 20 dzieci na 2 turnusie. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Logo YouTube