Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

20-06-2020

Ogłoszenia 21.06.2020

 • Dziś 12 niedziela zwykła – Kolekta na spłatę zadłużenia za remont wieży naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. O godz. 17.20 nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w sobotę po Mszy o godz. 8.00 a w niedzielę o godz. 17.20.
 • We wtorek „Dzień Ojca”. Msza w intencji naszych ojców o godz. 18.00 w ramach mszy zbiorowej ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy nowenna, nabożeństwo do NSPJ i modlitwa przy relikwiach św. ojca Pio.
 • W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 • W piątek zakończenie roku szkolnego. O godz. 8.00 Msza dziękczynna w intencji dzieci i młodzieży
 • W czerwcu ks. prałat Józef Kusche obchodzi 55 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na Mszę w Jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. W przyszłą niedzielę kolekta na utrzymanie parafii
 • Od 1 lipca będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. Przypominamy, że Msze w dni powszednie będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00 (w czwartek o 17.00) a w niedziele (18.00 sobota) 7.00, 9.00, 11,15, 13.00 i 18.00.
 • Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4795zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała jak również za prace porządkowe wokół kościoła.
 • Decyzją ks. Biskupa kończy w naszej parafii posługę wikariusza i kapelana szpitalnego ks. Piotr Torbus. Na jego miejsce został zamianowany ks. Paweł Łukaszyk. Zmiana nastąpi 26 sierpnia br. Ks. Piotrowi dziękujemy za posługę u św. Anny i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku prasowym m.in. Gość Niedzielny i nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „Odkryj co zakryte”. A przed kościołem darmowe „Dobre Nowiny”
 • Zapraszamy do skorzystania z organizowanego przez naszą parafię letniego wypoczynku dla dzieci w Ośrodku Caritas w Turzy. Na dzień dzisiejszy mamy zapewnienie z Naszego Miasta o dofinansowaniu wypoczynku dla 20 dzieci na 2 i 3 turnusie. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Logo YouTube