Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

27-06-2020

Ogłoszenia 28.06.2020

 • 13 Niedziela Zwykła w ciągu roku. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.20. Kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św.
 • W poniedziałek uroczystość śś Ap. Piotra i Pawła głównych patronów naszej diecezji. Dzień Papieski papieża Franciszka.
 • W poniedziałek o godz. 11.00 wyjazd dzieci na I turnus kolonii w Turzy. Mamy jeszcze wolne miejsca na turnusie 2 i 3. Zapraszamy do skorzystania z organizowanego przez naszą parafię letniego wypoczynku dla dzieci w Ośrodku Caritas w Turzy.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa i nowenna do Matce Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Od środy będzie obowiązywał wakacyjny porządek nabożeństw. Eucharystia w dni powszednie  o godz. 8.00 i 18.00 (w czwartek o 17.00), a w niedziele (18.00 sobota) 7.00, 9.00, 11,15, 13.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi w niedzielę 15 minut przed każdą Mszą, a w dni powszednie 30 minut przed Mszą.
 • Od środy w naszej parafii podejmie 16-dniową posługę ks. neoprezbiter Marcin Maciejczyk w ramach zastępstwa wakacyjnego.
 • W tym tygodniu będziemy przeżywać dni eucharystyczne:
  • I czwartek 
   • O godz. 8.00 Msza św. w intencji kapłanów
   • Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa po porannej Mszy św.
  • I piątek
   • 7.30 Godzinki o NSPJ
   • Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy o godz. 8.00 i o godz. 17.20
  • I sobota 
   • 7.30 różaniec
   • 8.00 Msza św. rodziny różańcowej
  • Odpust parafialny ku czci św. Anny w tym roku będziemy obchodzili 26 lipca.
  • Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 5660 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
  • Zapraszamy młodych do wzięcia udziału w Festiwalu Życia. (6-9 lipca) Tegoroczna edycja nie odbędzie się, jak w innych latach, w Kokotku, lecz ze względu na pandemię w wielu miejscach równocześni. Dla naszej młodzieży przygotowano to wydarzenie w parafii św. Józefa. Szczegóły na plakatach.
  • Od 20 do 22 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę sztafety. Nasza grupa zabrzańska pójdzie w piątek 21. sierpnia z Tworoga do Boronowa. będzie możliwość dojazdu do Tworoga autokarem. Zapisy od 30.06 do 9.08.2020 w godzinach urzędowania kancelarii. Z racji na pandemię w pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby do 60 roku życia. Nieletni mogą wziąć udział w pielgrzymce wyłącznie pod opieką rodzica/opiekuna prawnego. Ilość miejsc 150 osób.
Logo YouTube