Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

08-06-2020

Ogłoszenia 7.06.2020

 • Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej. Uroczystość ta kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Modlitwie wiernych polecamy parafian, którzy nie wypełniając tego obowiązku sami wyłączają się ze Wspólnoty Kościoła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne i Diecezję. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ

             – dziś (niedziela) o godz. 17.20.

             – od poniedziałku do środy i w piątek po wieczornej Mszy św.

             – w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00

 • Dzieci do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała prosimy na próbę w poniedziałek o godz. 16.00. Parafian prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów do sypania przed Najśw. Sakramentem.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i Nowenna.
 • W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W tym dniu Lud Chrześcijański składa publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesjach. Ze względu na epidemię nasza parafialna procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 8.30 tylko dookoła kościoła zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Msze w naszym kościele w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy o godz. 10.00, która wypada ze względu na procesję. Zachęcamy do licznego udziału w procesji. Ponieważ w tym roku wyjątkowo nie pójdziemy z procesją ulicami naszej parafii to tym bardziej prosimy o świadectwo wiary i miłości do Najśw. Sakramentu przez wywieszenie flag kościelnych czy państwowych oraz o ustrojenie okien emblematami eucharystycznymi. W takie dekoracje można się zaopatrzyć także w naszej kancelarii parafialnej we wtorek i środę. Kolekta na potrzeby naszej parafii.
 • Prosimy o pomoc w budowaniu ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Chętnych do tej pomocy prosimy o zgłoszenie się po Mszy w zakrystii.
 • W dawnej Oktawie Bożego Ciała (od piątku do następnego czwartku) zapraszamy szczególnie do udziału we Mszach św. o godz. 18.00 połączonych z procesją teoforyczną dookoła kościoła z Najświętszym Sakramentem. Niech w tych dniach nie zabraknie też w kościele i na procesjach dzieci i młodzieży.
 • W piątek kancelaria będzie czynna w godz. 8.30 -12.00. W tym też dniu mamy prawo skorzystać z dyspensy od zachowania piątkowego postu, udzielonej przez ks. Biskupa.
 • W przyszłą niedzielę kolekta na utrzymanie naszego kościoła
 • Okazja do spowiedzi w kościele przed każdą Mszą św. oraz w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
 • Serdecznie dziękujemy parafianom za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
 • Zapraszamy do skorzystania z organizowanego przez naszą parafię letniego wypoczynku dla dzieci w Ośrodku Caritas w Turzy. Więcej informacji w informatorze parafialnym, gablotkach i na parafialnej stronie internetowej i facebooku. Prosimy również nauczycieli, bądź osoby mające odpowiednie przygotowanie, do pomocy w zorganizowaniu i przeprowadzeniu kolonii. Zainteresowanych takim wolontariatem prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
Logo YouTube