Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

18-07-2020

Ogłoszenia 19.07.2020

  • Dziś 16 niedziela zwykła. Nieszpory niedzielne o godz.17.20. Kolekta na spłatę należności za remont wieży naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na „wieczór uwielbienia” prowadzony przez grupę modlitewną „Misericordia”.
  • We wtorek o godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek około godz. 15.00 powrót dzieci z 2-turnusu kolonii w Turzy.
  • Zachęcamy do skorzystania z spowiedzi przed odpustem: codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 16.00.
  • W przyszłą niedzielę uroczystość św. Anny – obchodzić będziemy nasz doroczny Odpust Parafialny. Świętowanie rozpoczynamy już I-nieszporami w sobotę o godz. 17.20. Kazania odpustowe wygłosi ks. neoprezbiter Adam Pietrowski. Program naszych uroczystości jest opublikowany w „Informatorze Parafialnym” jak i na stronie internetowej. Ks. Adam Pietrowski udzieli także po Eucharystiach błogosławieństwa prymicyjnego.
  • Tradycyjnie w sobotę przed odpustem były odwiedziny chorych i starszych parafian. Jednak z powodu pandemii ten punkt programu uroczystości odpustowych został skreślony. Nie znaczy to jednak, że pozostawiliśmy naszych chorych i starszych parafian bez opieki duszpasterskiej. Jeśli ktoś prosi o taką posługę to nigdy jej nie odmawiamy.
  • W kancelarii w godzinach urzędowania można się zapisać na Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  • Na stoliku prasowym jest do nabycia nowy numer „Odkryj co Zakryte”.
  • Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 5280 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
Logo YouTube