Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

08-08-2020

Ogłoszenia 09.08.2020

 • Dziś 19 niedziela zwykła w ciągu roku. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20.
 • Rozpoczęliśmy malowanie naszego kościoła. Pierwsze efekty możemy już zauważyć w nawie po prawej stronie. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na malowanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • W poniedziałek około godz. 14.00 powrót dzieci z 3 turnusu kolonijnego w Ośrodku Caritas w Turzy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie kolonii dla naszych dzieci. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z panią kierownik Danutą Weps na czele. Dziękujemy naszemu Miastu za dofinansowanie naszych kolonii. Dziękujemy sponsorom i dobroczyńcom. Bóg zapłać!
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.
 • W czwartek „Dzień Fatimski”. O 17.00 Msza z kazaniem a po niej różaniec i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 • W piątek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 • W piątek o godz. 17.20 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 • W sobotę święto nakazane Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu błogosławimy kwiaty i zioła. Zapraszamy.
 • W sobotę Metropolitalna Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Ks. bp ordynariusz Jan Kopiec będzie o godz. 11.00 sprawował w Rudach uroczystą sumę odpustową i zaprasza na to świętowanie wiernych naszej diecezji.
 • W przyszłą niedzielę w naszej Wspólnocie gościć będziemy ojca Romualda Opiełkę misjonarza z Ukrainy,który będzie nam głosił słowo Boże. Kolekta przeznaczona będzie na spłatę zadłużenia za remont wieży naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na misje.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się stanowa pielgrzymka dziewcząt i kobiet do Piekar Śl. Ze względu na pandemię uroczystości będą się odbywały tylko w Piekarskiej Bazylice. Uroczysta suma o godz. 10.00.
 • Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu, by swoją ofiarą pomóc ludziom zniewolonym przez nałogi.
 • Zakończyliśmy zapisy na Pieszą Diecezjalną Pielgrzymką na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału we Mszy na zakończenie pielgrzymki na Jasnej Górze w sobotę 22 sierpnia. Istnieje możliwość dojechania autobusem na zakończenie Pielgrzymki. Wyjazd o godz. 10.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 3695 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
Logo YouTube