Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

30-08-2020

Ogłoszenia 30.08.2020

 • Dziś XXII niedziela zwykła w ciągu roku. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie parafii, a przed kościołem zbiórka na pomoc dla Libanu. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Po wakacjach wracamy do stałego porządku nabożeństw. Dyżury w „stałym konfesjonale” dopiero od października. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą, w soboty o 17.00 i w niedziele 15 minut przed każdą Mszą.
 • W poniedziałek o godz. 9.00 wyjazd osób na wypoczynek do Turzy.
 • We wtorek o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Pół godziny przed Mszą okazja do spowiedzi. Po Mszy specjalne błogosławieństwo dla pierwszoklasistów oraz błogosławieństwo przyborów szkolnych.
 • We wtorek Światowy Dzień Modlitw o ochronę Świata Stworzonego (ustanowiony przez papieża Franciszka w 2015r.). O godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa. Msza w intencji kapłanów o godz. 8.00. a po niej nabożeństwo.
 • Msza szkolna w czwartek o godz. 17.00, a po niej spotkanie w Domu Parafialnym dla dzieci z klas III i IV oraz ich rodziców. Tematem spotkania będzie przygotowanie do I Komunii św.
 • W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa wynagradzające po Mszy o godz. 8.00 i o godz. 17.20. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 • W piątek o godz. 19.00 Msza młodzieżowa na rozpoczęcie roku szkolnego. Przed Mszą okazja do spowiedzi.
 • W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. 6.00 Godzinki, 6.30 Msza w intencjach Róż Różańcowych po niej I-sobotnie rozważania i różaniec.
 • Ze względu na malowanie naszego kościoła zawieszamy codzienne wystawienie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie.
 • W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne i Diecezję.
 • Rodzice dzieci klas III, którzy chcą posłać w tym roku szkolnym swoje dzieci do I-Komunii św. proszeni są o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych i oddanie ich w kancelarii parafialnej do końca września.
 • Młodzież szkół ponadpodstawowych i dorośli, którzy nie byli jeszcze bierzmowani, mogą się zapisać na przygotowanie do tego sakramentu w kancelarii parafialnej do końca września.
 • Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4885 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
Logo YouTube