Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

31-10-2020

Ogłoszenia 1.11.2020

 • Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele są odprawiane jak w każdą niedzielę. Z powodu pandemii i zamknięcia cmentarzy nie będzie jednak nabożeństwa za zmarłych i Mszy św. na cmentarzu. Zapraszamy więc na nabożeństwo za zmarłych na godz. 17.00 do kościoła.
 • Jutro w liturgii wspominamy wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Tego dnia każdy kapłan może odprawić trzy Msze św. Jedną w intencjach Ojca św., drugą w intencji zmarłych, a trzecią w poleconej sobie intencji. Eucharystia w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00.
 • Jutro także modlimy się przez wstawiennictwo św. Charbela. Msza św. za czcicieli i parafian o godz. 18.00.
 • Zapraszam na nabożeństwa wypominkowe codziennie od 2 do 8 listopada na godz. 17.00 (czwartek godz. 17.30). Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz w kancelarii cmentarza. W intencji zmarłych zalecanych będą odprawiane Msze św. w Dzień Zaduszny w kościele.
 • We wtorek swoje urodziny obchodzi ks. biskup Andrzej Iwanecki, polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele. Msza o uświęcenie duchowieństwa o godz. 8.00, a po niej nabożeństwo.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo wynagradzają po Mszy o godz. 8.00.
 • W piątek msza młodzieżowa o godz. 19.00. Wcześniej okazja do spowiedzi.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 6.00 godzinki, 6.30 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i I-sobotnie rozważania.
 • Chcemy w tym tygodniu zrobić generalne porządki jesienne wokół kościoła. Prosimy wiernych dysponujących czasem do pomocy codziennie od wtorku od godz. 9.00.
 • Kolekta przeznaczona jest na Seminarium i diecezję. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 3130 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na malowanie naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na „Kościół w Potrzebie”.

Odpust za zmarłych

 

 1. Zachęcamy wiernych do zyskiwania odpustów za zmarłych.
 2. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych od południa i w Dzień Zaduszny mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych.
 3. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Decyzją Stolicy Apostolskiej odpust ten jest zupełny w tym roku przez cały listopad, a w inne dni roku jest cząstkowy.
 4. Do zyskania odpustu potrzebne jest wzbudzenie intencji jego uzyskania, być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź) i przyjąć Komunię św., należy też odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. W ciągu dnia można zyskać tylko jeden odpust, nawet jeśli wypełniłoby się więcej dzieł odpustowych.
Logo YouTube