Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

24-10-2020

Ogłoszenia 25.10.2020

 • Dziś 30 niedziela zwykła w ciągu roku.
 • Kończy się miesiąc październik, zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.
 • We wtorek Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa różańcowego, a po nim Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele są odprawiane jak w każdą niedzielę. Z powodu pandemii nie będzie jednak nabożeństwa za zmarłych i Mszy św. na cmentarzu. Zapraszamy więc na nabożeństwo za zmarłych na godz. 17.00 do kościoła.
 • Czas Uroczystości Wszystkich Świętych i dnia zadusznego, to czas szczególnie intensywnego nawiedzania grobów naszych bliskich. Wsłuchując się w apel naszych biskupów, prosimy by wierni rozłożyli nawiedzanie grobów na dni poprzedzające 1 listopada i na dni po uroczystości.
 • Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz w kancelarii cmentarza. W intencji zmarłych zalecanych będą odprawiane Msze św. w Dzień Zaduszny w kościele. Za nich też modlimy się w nabożeństwach wypominkowych odmawiając różaniec, na który zapraszamy od 2 do 8 listopada na godz. 17.00.
 • Przed kościołem można zakupić znicze z logo Caritas w cenie od 3 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym.
 • Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania z sakramentu pokuty przed uroczystością Wszystkich Świętych by móc zyskać w tych dniach odpust zupełny za naszych zmarłych. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą jak również w dni powszednie 11.00-12.00; 16.00-18.00.
 • Ponieważ epidemia znów przybiera na sile i wchodzą w życie kolejne ograniczenia, to z inicjatywy wiernych chcemy powrócić do transmitowania Mszy św. niedzielnej o godz. 11.15. W tym celu prosimy o bezpłatną subskrypcję naszego kanału na YOUTUBE.
 • Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4120 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.

Odpust za zmarłych

 • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych od południa i w Dzień Zaduszny mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych.
 • Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Decyzją Stolicy Apostolskiej odpust ten jest zupełny w tym roku przez cały listopad, a w inne dni roku jest cząstkowy.
 • Do zyskania odpustu potrzebne jest wzbudzenie intencji jego uzyskania, być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź) i przyjąć Komunię św., należy też odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. W ciągu dnia można zyskać tylko jeden odpust, nawet jeśli wypełniłoby się więcej dzieł odpustowych.
Logo YouTube