Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

21-11-2020

Ogłoszenia 22.11.2020

 • Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. krótkie nabożeństwo eucharystyczne z oddaniem się Chrystusowi Królowi. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20
 • Dziś swoje święto patronalne obchodzi pan organista i nasz chór parafialny. Dziękujemy im za zaangażowanie w piękno muzyki i śpiewu liturgicznego i życzymy dalszego rozwoju. W tym miejscu chciałbym również zaprosić do włączenia się w działalność naszego chóru św. Cecylii, tych którzy lubią i chcą śpiewać.
 • Dziś również z okazji rocznicy obrony Lwowa modlimy się za Lwowian i Kresowian.
 • W poniedziałek po wieczornej Mszy św. „Trzy kwadranse z ojcem Pio”.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • Spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św.: SP 6 i 36 w środę o godz. 18.30; SP 3, 43 i pozostałe w czwartek o godz. 17.30 w kościele.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić I Niedzielę Adwentu. Poświęcenie lampionów, wieńców adwentowych, opłatków i świec wigilijnych po Mszy o godz. 10.00 i na nieszporach.
 • W przyszłą niedzielę przed kościołem kiermasz książki religijnej i dewocjonaliów.
 • W kancelarii parafialnej można już zakupić świąteczne świece zarówno caritas jak i ozdobne. Tam też można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne, katolickie książki, audiobooki i kalendarze na nowy rok.
 • W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć książkę ks. prałata Józefa Kusche „Myśli moje i nie moje”. Jest to książka, która została wydana w 2017 roku. Wtedy była sprzedawana po 30 zł. Dziś proponujemy ją jako cegiełkę, którą przekażemy na leczenie ks. Prałata. Dziękujemy za pomoc.
 • Do końca listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.
 • Dziś kolekta na utrzymanie parafii. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 3740 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe. Dziękujemy również parafianom, którzy pomogli nam w jesiennych porządkach przy kościele.
 • W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie kościoła.
 • Na stoliku prasowym m.in. nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „Odkryj co Zakryte”.
 • Młodzież naszej parafii pragnie zaangażować się w pomoc ubogim w ramach szlachetnej paczki. Jeśli ktoś chciałby wspomóc to dzieło to za tydzien w niedziele po mszach świętych młodzież bedzie podawac informacje kto w jaki sposób mógłby pomóc. Natomiast za dwa tygodnie w niedziele odbędzie się zbiórka pieniężna przed kościołem a w salkach będzie można złożyć zakupione  potrzebnych rzeczy.

Logo YouTube